Haberler

USAP iftar verdi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB e.V.)'ne bağlı, Kuzey Ren Vestfalya bölgesindeki Aachen, Düren, Bergheim, Remscheid ve Köln’deki camilerin gençlik kollarından öğrenci ve akademisyenlerin kurduğu US Akademisyenler Plattformu (USAP), Köln Elit Event salonunda yaklaşık 600 kişiye iftar verdi.

İftara T.C. Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve DITIB e.V. Genel Başkanı Prof.Dr. İzzet Er, Köln Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Kazım Türkmen, DITIB e.V.  Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Suat Okuyan ve DITIB Eyalet Biriği temsilcileri katıldılar. Kuran'ı Kerim tilaveti ile başlayan programda  açılış konuşmasını T.C. Köln Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Kazım Türkmen yaptı.

Artık binalar yerine gençlere yatırım yapacağız

Din İşleri Ataşesi Kazım Türkmen bu zamana kadar Almanya’daki gençlere az yatırım yapıldığını, artık binalara değil gençlere daha fazla önem verilmesi gerektiğini belirtti. İmanlı, ibadetli, kimliğini ve dinini kaybetmeyen gençler istediklerini ifade eden Türkmen, US Akademisyenler Platformu'nun da bu bağlamda DITIB’in üniversite gençliğini teşkil ettiğini sözlerine ekleyerek gençlere teşekkür etti.

DITIB Genel Başkanı Prof.Dr. İzzet Er selamlama konuşmasında gençlerin Almanya için olduğu kadar Türkiye Cumhuriyeti için de önemli olduğunu belirterek, topluma faydalı bir neslin yetişmesi için yatırım yapılması gerektiğini ifade etti ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. İftar programında, DITIB Eğitim ve Kültür Müdürlüğü'ne bağlı Tasavvuf Musiki ekibi tasavvuf müziğinden seçkin örneklerinden mini bir dinleti sundu. WEFA e.V. adına  Afrika’da su kuyusu için yardım toplandı.

Levent Taşkıran/ Köln

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu