Haberler

Kin ve bölücülük yasak

Almanya'da faaliyet gösteren öğrenci ve akademisyen derneği TD Plattform e.V.  Köln’ün önde gelen restoranlarından Bosporus Restaurant'da özel bir iftar verdi. Yaklaşık 100 kişinin katıldığı iftara T.C. Köln Muavin Konsolosu Ayşe Sezen, TEMA Vakfı Almanya Başkanı Hayati Önel, TD Plattform e.V. Danışma Kurulu Üyesi Filiz Elüstü, İslam Kültür Merkezi VIKZ’den Kemal Geçer, SPD Köln Belediye Meclis Üyesi Malik Karaman, UETD Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Berber, işadamı Mustafa Güngör, Bildung! Eğitim! Vakfı Başkan Yardımcısı Engin Olguner ve çok sayıda öğrenci ve akademisyenler katıldı.

Akademisyenler önemli

T.C. Köln Konsolosu Ayşe Sezen konuşmasında, herkese teşekkür ederek Köln Konsolosluğu olarak özellikle öğrenci ve akademisyenlere son yıllarda çok önem verdiklerini ifade etti. TD Plattform Başkan Vekili Levent Taşkıran ise ramazan ayının önemine dikkat çekerek, iftarda her kesimin bir araya gelmesinin önemli olduğunu ve Yüce Kur’an-ı Kerim'de özellikle müminlerin kardeş, herkesin eşit, bölücülüğün ve kin tutmanın yasak olduğunu hatırlattı.

Plattino Düsseldorf'ta

Levent Taşkıran, Plattino Ödül Töreni'nin bu yıl 5 Ekim’de Düsseldorf’ta  düzenleneceğini bildirdi. 2009 yılından beri Cem Özdemir, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, besteci Fazıl Say, yazar Feridun Zaimoğlu, RTL moderatörü Nazan Eckes ve komediyen Bülent Ceylan’a verilen Plattino Ödülü bu sene, NSU Davasında önemli katkıları olan SPD Milletvekili Sebastian Edathy, milli futbolcu Nuri Şahin, Kosmo TV ve dünyaca ünlü caz sanatçısı Karsu Dönmez’e verilecek.

Taşkıran, TD Plattform e.V. olarak 2006 yılından beri Almanya – Türkiye ve iki toplum arasında önemli köprü oluşturduklarının altını çizerek, özellikleTürk ve Alman işadamları, akademisyen ve öğrencileri biraraya getirerek önemli sosyal faaliyetlerde bulunduklarını ifade etti.

Levent Taşkıran / Köln

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu