Haberler

Ulupınar: “1 oy önemli”

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinin Horst semtinde faaliyet gösteren Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Mevlana Camisi'ni ziyaret etti. Ulupınar, ağustos ayında gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi vatandaşları bilgilendirdi.

Ağustos ayında gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi, Almanya'daki vatandaşları bilgilendirmek amacıyla Almanya'ya gelen Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Gelsenkirchen şehrinde esnafın ardından, sivil toplum kuruluşları ve camileri ziyaret etti.

Özcan Ulupınar'a, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkan Yardımcısı Dursun Döngel,  UETD Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş ve başkan yardımcısı Abdullah Ören eşlik etti.

Recep Tayyip Erdoğan Avrupa Seçim Ofisi

UETD Genel Başkan Yardımcısı Dursun Döngel ve Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş , merkezi Almanya’nın Köln şehrinde kurulan, Recep Tayyip Erdoğan Avrupa Seçim Ofisi'nin seçim çalışması hakkında bilgiler vererek, seçimlerle ilgili vatandaşların bu ofisi arayıp bilgi alabileceklerini söylediler. Murat Sarı adlı vatandaş vekile, konsolosluklarda bazı sorunlar yaşadıklarını anlattı ve çözüm bulunmasını istedi.  Bunun üzerine Ulupınar, Türkiye'nin Münster Başkonsolosu'nu aradı ve konu hakkında bilgi aldı.

Bedelli askerlik

Gazeteci Mustafa Tığlı'nın bedelli askerlik için yurt dışındaki vatandaşlardan talep edilen 6 bin euronun tamamen kaldırılması veya buradaki insanların ekonomik durumuna göre tekrar düzenleme yapılması sorusuna ise Ulupınar, Milli Savunma Bakanı'na hemen bilgilendirme mesajı gönderdi ve konunun takipçisi olacağı sözünü verdi.

Ulupınar buradaki konuşmasında, vatandaşların mutlaka sandığa gitmesi gerektiğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek istedi. Ak Parti'nin faaliyetlerini anlatan Ulupınar "Partimiz iktidara geldiği günden beri, durmadan çalışmaktadır. Çok engellerle karşılaştık. Ama yılmadık. 17 aralık operasyonu ile hükümetimize karşı girişilen komployu engelledik. Türkiye gün geçtikçe büyüyen ekonomisiyle dünya ülkeleri arasına girmiştir. Ülkemiz, Çin'den sonra, hızlı bir şekilde büyüyen ülkeler arasında yer almakta. Geçmişe baktığımızda çok sorunun çözüldüğünü, ülkemizin modern bir ülke haline geldiğini görmektesiniz. Bugün ülkemizin, bir ucundan diğer ucuna demiryolları, birçok şehrinde havaalanları, üniversiteler ve modern hastaneler yapıldı. Bu hizmetler tüm hızıyla yapılmaya da devam edilmektedir. Türkiye'nin gelişmesi, doğal olarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı da yakından ilgilendirmektedir. Mavi kart, askerlik, gümrüklerdeki sorunlar gibi bir çok sorunu tamamen veya kısmen çözdük. İnsanlarımızın sorunlarını yakından takip ediyoruz, her hangi bir sorununuz olduğunda bana istediğiniz an ulaşabilirsiniz'' dedi.

Demokratik hakkınızı kullanın

Ulupınar, cumhurbaşkanlığı seçimi için de mutlaka sandığa gidilmesi gerektiğini vurgulayarak, herkes demokratik hakkını kullansın, 1 oyla biz Yalova'da seçim kaybettik, 1 oyla da seçim kazandık. 1 oyun çok önemi var. Halkımız ilk kez cumhurbaşkanını seçecek. Bu önemli; mutlaka sandığa gidin çağrısı yaptı.

Mustafa Tığlı/ Gelsenkirchen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu