Haberler

Üç hafta aşılamıyor

İş Bulma Merkezi'ne kayıtlı olanların seyahate çıkmadan önce, İş Bulma Merkezi'ni bilgilendirmeleri gerekiyor. Duisburg İş Bulma Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, tatil döneminde,seyahate çıkmak isteyenler elbette gidebilir. Ancak bunun için bağlı oldukları İş Bulma Merkezi'ni bilgilendirmeleri gerekiyor.

Duisburg İş Bulma Merkezi'ne (jobcenter) kayıtlı olanlar, yılda 3 haftayı seyahet için kullanabilir.  Önemli olan, kayıtlı olunan ikamet adresinde bulunmama halinin, Duisburg İş Merkezi'ne bildirilmesidir ki, bu da, yüzyüze görüşme ve gerekli iznin alınması anlamına geliyor.

Duisburg İş Bulma Merkezi Genel Müdürü Norbert Maul: "Muhtemel istihdam şansının engellenmemesi için seyahat izni, seyahatten bir hafta önce verilebilmekte. Seyahat için, İş Bulma Merkezi'ne gidip bizzat görüşme yapmanız gerekiyor. Telefon ile seyahati bildirmek yeterli değil" dedi.

Ayrıca üç  haftanın üzerinde seyahat izni alabilmek mümkün değil. Üç haftadan fazla seyahat edenler, İşsizlik Parası II ve sağlık sigortası hakkını kaybediyor.

Muhabirce-Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu