Haberler

Türk motor sürücüleri dualarla sezonu açtı

Her sene sezonu dualarla açan Türk motorcular bu sene de bu geleneği bozmadı ve Almanya'nın Duisburg kentinde bulunan DİTİB Merkez (Pollmann) Camisi'nde 300'den fazla motor sürücüsü biraraya geldi.

 

 

 

 

 

Almanya'da bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Ergin Yücel, Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ilıkkan, din görevlileri Yusuf İncegeliş ve Osman Canbolat'ın da hazır bulunduğu camide, duayı Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ilıkkan yaptı.

TRR Türkish Ruhrpott Riders, TürkMot Köln, TR Motucular, Türk Motorcuları, Osmanlı Motorcular, Khan Bikers, Sipahiler, Osmanus gibi Kuzey Ren Vestfalya'daki motorcu grupların ve pek çok motorcunun katıldığı duadan sonra  motorcular, Merkez Camisi'nde kurulan kermes alanında yemeklerini yediler.

Kadın sürücülerde artış

Geçen yıla oranla bu yıl kadın motor sürücülerinin sayısında bir artış vardı. Köln'deki Türk motorculardan Dilek Güler Işıklar, kadın sürücülerin sayılarında gittkçe bir artış olduğunu belirtti ve "Destek olursa kadınlar herşeyi yapabilir" sözleriyle kadınlara destek olunması gerektiğini vurguladı.

Dört yıldan beri motor kullanan Aynur Keskin de "Boyu kısa olan kadınlar için kullanması pek kolay değil ama istenirse başarılıyor" sözleriyle, motor kullanma sevgisini ifade etti.

Yaklaşık on yıldan beri motor kullanan Duisburg Merkez Camisi Eğitim ve Diyalog Başkanı İsmail Komşucuk ise, "Bu sefer geçen yıldan daha fazla arkadaşımızla birlikte, sezonu açıyoruz. Motor bir tutku, sezonumuzun kazasız belasız güzel geçmesi için de her yıl burada dualarla sezonu açıyoruz" dedi.

 

Haberin videosu

[[{“fid”:”2266″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”},”type”:”media”,”attributes”:{“alt”:”Duisburg Türk Motorcularının Dualarla 2014 Sezon Açılışı”,”class”:”media-element file-default”}}]]

Hülya Sancak/ Ercan Çalışkan -Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu