Haberler

DSP Duisburg`a talip

25 Mayıs 2014'te Almanya'da yerel seçimler yapılacak. Yerel yönetimde söz sahibi olmak isteyen Türkler de kendi listelerini oluşturup seçim kampanyalarına başladılar.  

Oldukça çekişmeli geçmesi beklenen seçim sürecinde, Duisburg kentindeki belediye meclisi ve uyum meclisi seçimleri için geçen Aralık ayında kurulan Duisburger Sozial Politik (DSP) grubu adaylarını tanıttı.

Duisburger Sozial Politik Başkanı Bekir Sipahi, ikinci başkan Tunay Altuntaş ve çok sayıda adayın hazır bulunduğu tanıtım toplantısında Sipahi bir açış konuşması yaptı. Ardından adaylar tanıtıldı.

Duisburg'un sorunlarını biliyoruz 

DSP Başkanı Bekir Sipahi "Duisburg'ta seçimlere girmesi kesinleşen 11 ayrı liste arasında, DSP'nin kadro olarak daha şanslı olduğunu görüyor ve buna göre de çalışmalarımıza yön veriyoruz“ diyor.

Bir önceki uyum meclisi seçimlerine bağımsız aday olarak giren ve aldığı 665 oyla, uyum meclisine girmeyi başaran Bekir Sipahi, "Uyum meclisinde görev yaptığım süre boyunca, beni arayan ve sorununu ileten her insana elimden geldiği kadar destek oldum. Duisbug'un daha güçlü ve çalışmak isteyen yeni listelere ihtiyacı olduğunu gördük ve kendi alanında başarılı arkadaşlarla birlikte DSP'yi kurduk. Listemiz, sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapanlar, üniversiteliler ve iş dünyasından adaylardan oluşuyor.  Duisburg'un sorunlarını biliyoruz, özellikle Türk kökenli göçmenlerin beklentilerini yakınen biliyoruz.Türk çocuklarına Türkçe dersinin gerektiği gibi verilmesi, meslek eğitimi için gençlerin önünün açılabilmesi ve ana okullarına alınmayan çocukların sorun yaşamaması için, tüm gücümüzle çalışacağız“ sözleriyle güçlü bir kadroyla, yapmak istediği çalışmaları özetledi.

Muhabirce/ Duisburg

 

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu