Haberler

TGB`nin eylemleri devam ediyor

Pazar günü, Türkiye Gençlik Birliği'nin  Duisburg, Essen, Köln, Dortmund, Bielefeld dernekleri ile Atatürkçü Düşünce Dernekleri Duisburg ve Köln, Bonn kent merkezindeki Münster Meydanı'nda Taksim'e destek mitinglerinden birini daha düzenledi.

Kitle, Münster Meydanı'nda toplandıktan sonra yakındaki Markt Meydanı'na yürüdü. Burada  kurulmuş olan sahne etrafında toplandıktan sonra, saygı duruşunda bulunuldu ve  İstiklal Marşı okundu.

Dernek yöneticileri, Almanca ve Türkçe olarak Türkiye'deki Gezi Parkı olayları ile ilgili düşüncelerini ifade etti. Ardından müzik eşliğinde halaylar çekildi, birlikte şarkılar söylendi. TGB Duisburg Başkanı ve TGB Almanya Başkan Yardımcısı Kübra Karabiber eylemle ilgili olarak "Son zamanda Almanya‘da yapılan bir çok eylemde bölücüler ile Türk bayrağımız, Atatürk resimlerimiz yanyana geldi, aynı karelerde çıktı. İnsanlar böyle bir görüntüye tahammül edemiyor haklı olarak. İşbirliği yapıyormuş gibi bir izlenim veriyor sonuçta. Biz de bunların önüne geçmek için her hafta ayrı bir şehirde miting düzenleme kararı aldık. Bizim mitinglerimizde kesinlikle öyle bir görüntü ile karşılaşamazsınız. Bu hafta da Bonn'daki yurtseverlerle bir araya geldik"  dedi.

Yusuf Bal/ Bonn

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu