Haberler

Suriye`ye yardım konserine ilgi azdı

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan Gülistan Aksoy'un, savaş nedeniyle Suriye'den kaçıp Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan, özellikle Alevi mültecilere yardım amacıyla düzenlediği konsere ilgi azdı.  Sultan Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen yardım konserine ilginin az olması, sanatçılar da dahil olmak üzere, davetlileri üzdü.

Geliri tamamen Türkiye'deki Suriyeli mültecilere gönderilecek yardım konserine yeterli ilgilinin az olmasına tepkili olan Aksoy, "Biz buradayız ama burada olması gerekenler burada değil" dedi.

 

 

 

 

Konser öncesinde bir konuşma yapan Gülistan Aksoy, Van'daki deprem mağdurları için organize ettikleri yardım kampanyasında topladıkları bir tır dolusu yardımları, bizzat Van'a giderek yardıma muhtaç insanlara dağıttıklarını belirterek, "Hiç kimsenin gözü arkada kalmamalı, yardımları elimizle teslim ettik" dedi. Aksoy ardından, Van'a ulaştırdıkları yardımlardan dolayı Van Valiliği'nin katılanlara verdiği plaketi davetlilere gösterdi.

Gülistan Aksoy “Van kampanyasının ardından bazı Cemevleri yöneticileri, Suriye'den gelerek Türkiye'ye sığınan insanlar için de yardım kampanyası tertip etmem için bana başvurdu. Ben de söz verdim ve kampanyayı başlattım. Kampanya için bu konseri hazırladık. Biz buradayız, ama olması gerekenler burada yok. Bu da bizi çok üzdü. Bu, fedakar sanatçıları da çok üzdü. Buraya gelen tüm dostlara teşekkür ediyorum“ diyerek, kampanyaya devam edeceklerini ve ihtiyacı olanlara yardım ulaştıracaklarını vurguladı.

Hülya Sancak/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu