Haberler

Şekere cerrahi çözüm

Şeker hastalarına cerrahi müjde- Dünyada 7 saniyede bir kişinin öldüğü şeker hastalığına karşı cerrahi yöntem geliştirmeyi başaran, Doç. Dr. Alper Çelik, dünyada bunu başaran sekiz doktordan biri.

Köln Üniversitesi'nde, Türk Üniversiteliler Derneği'nin (TürkÜniD e.V) organize ettiği ve TD Platform'un da desteklediği şeker hastalığının cerrahi yöntemle tedavisi konulu toplantıda, Doç. Dr. Alper Çelik geliştirdiği metotlar hakkında bilgiler verdi.

Yakında Almanya'da tedavi mümkün olacak

Almanya’da pek yaygın olmayan şeker hastalığının cerrahi tedavisinin dünyada hızla geliştiği bir ortamda Tip 2 diyabet hastalarını ameliyatla tedavi edebilen dünyadaki 8 doktordan biri olan Doç.Dr. Alper Çelik, bu metodun artık yavaş yavaş Almanya'da da uygulanacağı bilgisini verdi.

Artık insüline gerek yok

Universal Hastaneler Grubu’na bağlı İstanbul Universal Alman Hastanesi'nin bünyesinde kurulan Metabolik Cerrahi Ünitesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Doç. Dr. Alper Çelik konferansta  şöyle konuştu: "Şeker hastalığı ve Diabet Tip 2 olarak bilinen hastalığa yakalanan hastalarımız için artık ilaç ve insülin tedavisine gerek yok. Şeker hastalığı artık kaderiniz olmayacak. Şu ana kadar, 300 civarında cerrahi müdahalede bulunduğum hasta artık insulin veya hap kullanmayı bıraktı. Bu cerrahi müdahale sonucu yüksek kolesterol ve hipertansiyon gibi sorunların yanısıra, hastalığın göz, böbrek, karaciğer gibi organ kayıplarına sebep olan etkileri de kontrol altına alınmış oldu."
Konu hakkında detaylı bilgi aşağıdaki bağlantıdan edinilebilir.

http://www.metabolikcerrahi.com

Levent Taşkıran/ Köln

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu