Haberler

Schneider`den Soma için taziye

Türklerin en yoğun olarak yaşadığı ve Almanya'nın en büyük eyaletlerinden biri olan Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Çalışma ve Uyum Bakanı Guntram Schneider, Soma'daki maden faciası dolayısıyla bir taziye mesajı yayınladı. "Bu korkunç faciadan dolayı çok üzgünüm" diyen Schneider kalben kazadan etkilenen ailelerle ve onların Almanya'daki yakınlarıyla olduğunu belirtti.

İş güvenliği iyileştirilmeli

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nin maden ve madencilikle özdeşlemiş olmasına vurgu yapan Schneider, "Bundan dolayı bu kazanın bölge için ne anlama geldiğini çok daha iyi anlayabiliyorum" dedi.  Olabildiğince çok madencinin kurtarılmasını ümit ettiğini söyleyen Bakan Schneider, kazanın sebeplerinin ve varsa eksikliklerin de bir an önce aydınlatılmasını dilediğini ifade etti.

Guntram Schneider, bu facianın aynı zamanda, başarılı ve güvenli bir madencilik için, güvenlik tekniklerinin önemini de açığa çıkardığını belirterek, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nin uluslararası ölçütler konusunda başı çektiğini ve güvenli madencilik için, iş güvenliğinin daha da iyiliştirilmesi gerektiğini vurguladı. 

Bericht in deutsch

 

Muhabirce/Düsseldorf

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu