Haberler

Şarkı Haftası`nda çocuklar Üsküdar`a gitti…

Almanya'da şarkı haftası  dolayısıyla Duisburg`ta biraraya gelen çocuklar ve aileleri Türkçe de dahil olmak üzere çeşitli dillerde şarkılar söyledi.

Farklı kültürlerin bir araya gelmesi iyi bir sinyal

20'den fazla okul ve çeşitli korolar katıldı. 2000'in üzerinde çocuk ve yakınlarının hazır bulunduğu "Şarkı Haftası"nda bir açılış konuşması yapan Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar, "Müzik insanları biraraya getirir, birçok farklı kültürlerin biraraya gelmesi, Duisburg için iyi bir sinyaldir. Bu gibi günlerde biraraya gelip, uyum için, birliktelik için katkılar sağlayıp mutlu olalalım, Duisburg`u çok iyi yaşatalım" dedi.

Üsküdara gideriken-Osmanlı şarkısı

Havanın açık ve tipik bir bahar gününü anımsattığı Şarkı Haftası`nda çocuklar hep birlikte giydikleri kırmızı tişörtlerle adeta Türkiye`yi anımsatırlarken, Yurdun Sesi Müzik Topluluğu'nun "Üsküdar`a Gideriken" adlı şarkısına eşlik ettiler. Şarkısı başta organizatör Ute Schramke olmak üzere, davetlilerden bol alkış aldı. Şarkının eski bir Osmanlı şarkısı olduğunu söyleyen sunucu Kai Magnus Sting, anlamını Almanca olarak misafirlere anlattı ve çok duygusal ve melodisinin ise fantastik olduğunu ifade etti. Çeşitli dillerde başka şarkılar da söylenirken,  Alman sanatçı Anja Lerch`de katlımcılara kısa bir müzik dinletisi sundu.

Murat Pehlivan/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu