Haberler

DAL alternatif olmaya hazır

(Soldan) Junges Duisburg ve DAL Fraksiyon Bşk. Stephan Krebs,  Ju-Du Mdr.Dirk Sodenkamp, DAL 2.Bşk. Rainer GrünDuisburger Alternativ Liste (DAL), Junges Duisburg ile birlikte Kuhlenwahl 12 adresindeki yeni bürolarını Türk ve Alman partililerin katıldığı bir toplantıyla açtı.

DAL Başkanı Erol Kaya’nın katılamadığı açılışta, 2. Başkan Rainer Grün, partiye bir çok emeği geçen Dal Sekreteri Ayhan Yıldırım, Junges Duisburg ve Dal Fraksiyon Başkanı Stephan Krebs, Ju-Du Müdürü Dirk Sodenkamp açılışta hazır bulundu.

Duisburg için alternatif oluşum

Açılışta konuşma yapan fraksiyon başkanı Krebs, Duisburg`un merkezinde vatandaşların hizmetine sundukları bu büro ile vatandaşlara daha yakın olup, onların her türlü sorunlarına yardımcı olabilme adına çalışmaları bu merkezde yapabileceklerini ifade etti. Krebs önümüzdeki yeni dönemlerde Duisburg için çok önemli ve alternatif bir siyasi oluşum olacaklarını sözlerine ekledi.

DAL'ı tanımak isteyenler, büroya uğrayabilir

Dirk Sondenkamp ise, vatandaşlarımızın işsizlik ve buna bağlı olarak ‘ekonomik zorluklar’ konuları başta olmak üzere birçok sorunlarına eğileceklerini, DAL`i yakından tanımak isteyen tüm vatandaşları hafta içi (tatil günleri hariç) 10.00-18.00 arası bürolarında ağırlayacaklarını ifade etti.

DAL  2. Başkanı Grün ise şu an belediye meclisinde 3 üye ile partilerini temsil ettiklerini ifade ederek, "Vatandaşlarımızın yararına ne yapmamız gerekiyorsa onun çalışması içinde olacağız ve bize oy verenleri utandırmayacağız" dedi.

Açılış sonrası kemanist Bodo Saborowski mini bir keman dinletisi sundu.

Murat Pehlivan/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu