Haberler

Şandır: Artık Türkiye`de Türk sorunu var

Alparslan Türkeş`in 18. ölüm yıldönümü münasebeti ile Almanya’da bulunan MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Lozan`da kurulmak istenen Kürt devletini Kürtler reddetti ama AKP 12 Ağustos 2005` de Kürdistan`ı kurdu dedi. Türk Federasyon Başkanı Şentürk Doğruyol ise Türkiyedeki  AKP iktidarı gurbetcileri hep sömürme kaynağı olarak gördü dedi.

Ülkücülerin Başbuğu Alparslan Türkeş 18.ölüm yıldönümünde Duisburg Estergon Derneğinde geniş katılımlıbir toplantı ile anıldı. Anma törenine MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı  Şentürk Doğruyol, ATF Başkan Yardımcısı Sedat Kart, Bölge başkanı Ahmet Şahin, Dernek başkanı Ergün Şişman ve çok sayıda davaya gönül vermiş ülküdaşlar ve üyeler katıldı.

Anma töreninde ilk sözü alan Bölge başkanı Ahmet Şahin katılanları selamladıktan sonra “Beraberliğimizden menmunuz. A.Türkeş’in yokluğunda onun fikirleri ile iktidara talibiz”dedi.

AKP asılsız vaatlerde bulunuyor

Almanya Türk Federayon başkanı Şentürk Doğruyol ise konuşmasında A. Türkeş’in 18. Ölüm yıldönümünde inanıyorum ki o da şu an bizimle beraberdir. Ruhu şad olsun diyerek katılanları selemladıktan sonra “1961-71 yılları arasında Almanya’ya bir milyon Türk göç etti, Türkeş geleceği görerek burda teşkilatlanmamızı istedi. 1978 de Türk Federasyonu kurduk. Sosyal, siyasal ve ekonomik çalışmalarımız oldu. Almanya’da Türk kalmayı başarmalıyız. Onun Ülküleri ile Türklük yükselecektir; Başbuğ ölmedi gönlümüzde yaşıyor.Ülkücüler onun mirasına sahip çıkacaktır” dedi.

Doğruyol konuşmasının devamında “Türkiyedeki  AKP iktidarı gurbetcileri hep sömürme kaynağı olarak gördü. Hiçbir derdine çare olmadı Şimdi de asılsız vaatlerde bulunuyor. AKP`nin zihniyeti sakat.  Kimlik noktasında cumhurbaşkanı hangi milletin temsilcisi olduğunun farkında değil. Türk milleti hep var olacaktır.Varlığı kıyamete kadar yaşayacaktır. Başbuğun ruhu şad olsun mekanı cennet olsun” sözleriyle katılanlara teşekkür etti.

Kürdistan’ı AKP iktidarı kurdu

Türkeş’in 18.ölüm yıldönümü münasebeti  ile  anma törenin şeref misafiri MHP Mersin milletvekili Mehmet Şandır  anma törenine katılanları selamladıktan sonra Türkeş’i anlatarak onun varlığına halen alışamadıklarını dile getirerek “Öna ölümü yakıştıramadık. Milliyetci hareketin o ruh babası idi. Ülkücü hareket onun eseridir. Bizler onun bıraktığı yerden devam ediyoruz”diyerek sözü iktidara getirdi.

“Milletimiz Türk demeyen birini Cumhurbaşkanlığına kadar getirdi. Bu milletin takdiri. Millete kızıp görevden kaçamayız. Bu iktidar Türk varlığını yok etmek istiyor. Kürtlerle bir problemimiz yok. Onlar Turan Irkından olan kardeşlerimizdir. Kürtler Lozan’da kurulmak istenen Kürt devletine karşı geldiler, ama 12 Ağustos 2005 de AKP ile bir Kürdistan meydana geldi. Ülküdaşlar olarak bunu engelleyeceğiz. Artık Türkiye’de Türk sorunu var.Türk milletinin kimliğine sahip çıkma adına 7 Hazirandaki seçimlere bizim için önemli. Herkes sandığa getmeli bir oy çok önemli. Türkiye’nin Federasyon olmasını istemiyoruz. AKP` ye engel olmalıyız.

Bu gidiş in bir iç savaşa dönüşmeyeceğini kim garanti edebilir. Gidiş sakat. Bir seferberlik anlayışı ile seçimlere giderek bunu engellemeliyiz. Bu seçimlerde iktidar olmak zorundayız. Bunu samimiyetle istemeliyiz ki hedefe ulaşalım” dedi. Şandır katılanları selamlayarak  konuşmasını sonlandırdı.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu