Haberler

Sadece erkek işi değil

Almanya'da doğup büyüyen Kütahyalı Selin Kartal onbir senedir top oynuyor. Hakemlik de yapmaya karar veren Kartal, bu konuda iddialı.

Selin Kartal "Onbir seneden beri Kreisliga A'da futbol oynuyorum. Hakemliğe yabancı sayılmam. karar verdim, hakemlik yapmakistiyorum.  Ama itiraf etmeliyim ki bayağı zor bir iş. Önceleri hakemlere kızıyordum ama şimdi onları anlıyorum. Kararlı olmak zorundasınız.  Herkesin yapacağı bir iş değil" diyor.

Kendinize güvenmeli kararlarınızın arkasında durmalısınız, çıktığınız maçta ilk düdükten ihtibaren kontrolü elinize almanız gerek. Teknik adamlar, oyuncular ve seyirciler çaldığınız düdükten etkilenmeliler, diyerek kararlı olmanın altını çiziyor.

Bottrop Barışspor klübündeyim

"Onikinci sınıf ögrencisyim. Abituru bitirmek istiyorum. Hakemlik mesleği gibi zor bir işi de yalnız erkeklerin yapabileceği anlayışını  yıkmak ve başarılı olmak istiyorum. Başarılı olacağım son hedefe  kadar kendimi ilerletmek istiyorum. Bottrop Barış spor için çalıyorum. Bu konuda kulübümün de desteği benim başarımda poziftif etki sağlıyor. Şimdiye kadar başarılı oldum diyebilirim" diyen Selin Kartal, Türk kızlarına da herhangi bir spor dalıyla  ilgilenmelerini, futbola da uzak kalmamalarını tavsiye ediyor.

 İbrahim Yüksel/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu