Haberler

Peygamberler dönemi sergisi

Peygamberler dönemi sergisiVerein für interkulturelle Plattform e.V. (Kültürlerarası Platform Derneği) kültür merkezi öğrencileri Kuran`da adı geçen dokuz peygamberin hayatını anlatan sergi düzenledi.

Öğrencilerin Almanya`nn Bottrop kentinde düzenledikleri sergide Hz.Adem, Hz.Nuh, Hz.İbrahim, Hz.Yusuf, Hz.Eyüp, Hz.Yunus, Hz.Musa, Hz.İsa ve Hz.Muhammet`in o dönemlerdeki yaşam koşullarını maketler ve sesli ve görsel malzemelerle canlandırması ziyaretçilerin takdirini topladı.

80 öğrenci hazırladı

Gençlerin Kuran`da adı geçen peygamberlerin hayatlarını sadece kitaplardan değil, 3 boyutlu olarak görüp/yaşayıp daha iyi anlamalarının hedeflendiği sergiyiyaklaşık 80 öğrenci uzun bir çalışma sonucu hazırladı.

Peygamberler deönemi objeleriYoğun katılım`dan memnun olduklarını ifade eden Verein für interkulturelle Plattform Başkanı Mustafa Baycan “Bugün burada öğrencilerimiz tarafından maketler halinde hazırlanan “Peygamberlerin imtihani” isimli sergi oldukça büyük ilgi gördü. B uda bizi ve öğrencilerimizi oldukça sevindirdi, ilgiye teşekkür ediyoruz” dedi

Sergi  tekrarlanacak

Ziyaretçilerden Ergin Baytemür, “Bugün burada olmaktan çok mutlu oldum, emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bize gurbeti diyarda 9 Peygamberin başından geçen hadiseleri anlatanlara teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bu kadar profesyonel hazırlanmaları benim için bir sürpriz oldu. Gençlerimizin burada yetişmelrine rağmen Türkçeleri ve diksiyonları çok güzeldi, ben de bu vesileyle kendi bilgilerimi tazelemiş oldum. Umarım bu sergi ilerliyen günlerde daha geniş çaplı halde tekrarlanır” sözleriyle sergiyi begendiğini ifade etti.

Temsili KabeAlmanlar da geldi

Sergiyi gezen Alman konuklar da vardı. Oberhausen`da bir okulda öğretmenlik yapan Bayan Haverman “Buraya sergide çalışan bir öğrencimiz tarafından davet edildim. Bizler de büyük bir hayranlıkla sergiyi gezdik. Çok güzel, fikirlerle ustalıkla ortaya çıkarılmış. Burada olmaktan çok mutluluk duydum. Bir de Kuran ve İncil`in ortak noktaları olduğunu gördüm bu çalışmayı tüm kalbimle destekliyorum”  sözleriyle sergiye olan hayranlığını ifade etti.  

Sergiyi gezenlere öğrenciler tarafından gül şerbeti ve güllü lokum ikram edildi.

Medya/ Bottrop

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu