Haberler

Oy Trabzon dediler

Literatürk çerçevesinde gerçekleştirilen müzikli okuma akşamında Emscher Karadeniz Express ile Dortmund-Trabzon yolculuğu yapıldı.

Ralf Thenior'un  gezi anılarından oluşan "Große Vokalharmonie in Hasankeyf- Hasankeyf'te Büyük Sesli Uyumu" isimli şiir kitabından pasajların okunduğu gecede, Kulturtechniker grubu dinleyenlere Dortmundt'tan Trabzona bir ezgisel yolculuk yaptırdılar. Kulturtechniker grubu Martin M Hahnemannn ve Ralf Werner, dünya edabiyatından farklı yazarlara müzikleriyle eşlik ediyorlar.

Alman yazarın gözüyle Trabzon ve Groove Karadeniz

Yazar Ralf Thenior ve Kulturtechniker grubunun yönetmeni ve çellocusu Ralf Werner 30 yıldan beri birlikte çalışıyorlar ve Doğu Avrupa gezileri yapıyorlar. Grupta perküsyon ve saz çalan Suat Sayılık ve Burçin Pamuk da, Türk Alman müzik projelerine enstrumanlarıyla eşlik ediyorlar.

Emscher Karadeniz Express projesinde, Ralf Thenior'un kimi zaman durumsal komik, kimi zaman günlük hayatın gerçekleri ve çelişkilerini şiire döktüğü gezi anıları, Kulturtechniker'nin yöresel ezgileri, groove tarzında müzikal yorumlarıyla farklıbir boyut kazandı. Türk ve Alman dinleyenlerden oluşan izleyici kitlesi de Essen Grrillo Tiyatrosu'nda farklı bir okuma akşamı yaşadı.

Hülya Sancak/ Essen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu