Haberler

NSU cinayetlerinin sinema filminde rol alacak

Berlin ve İstanbul arasında gidip gelen oyuncu Nursel Köse, Plattino Ödül Töreni için geldiği Düsseldorf`ta tören öncesi muhabirlerle sohbet etti, yeni projeleriyle ilgili bilgiler verdi.

Star TV`de yayınlanan Paramparça dizisinin Keriman karakteri ile şu sıralar Türkiye`de hayli revaçta olan Köse, Almanya`da başladığı oyunculuk kariyerini Türkiye`de devam ettiriyor.

İki ülkede de yaşamak güzel

Hep iki ülke arasında yaşamak istediğini belirten Nursel Köse “Mesleğim sayesinde istediğim ülkede çalışabiliyorum ve yaşayabiliyorum. Berlin`de yaşıyorum, İstanbul`da çalışıyorum; oyunculuk bana bu imkanı sağlıyor ve bundan dolayı çok mutluyum. İki ülkede çalışabilme, para kazanabilme, ayakta kalabilme lüksünü yaşabiliyorum” diyor.

Türkiye`de Paramparça dizisinde rol alan oyuncu, haziran ayında da Almanya`da NSU cinayetlerini konu alan bir filmde kamera karşısına geçeceğini belirtti.

Haziranda yeni bir film

Almanya`da sekizi Türk, biri Yunan, biri de Alman polis memuru olmak üzere çeşitli zaman ve şehirlerde 10 kişiyi katleden aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU)`nün seri cinayetlerini konu alacak bir sinema filmi için haziranda kamera karşısına geçeceğini belirten Nursel Köse, “Almanya`nın en önemli davalarından birine konu olan seri cinayetler yakında sinemaya taşınacak. Haziran ayında gelip bu film için kolları sıvayacağım. Önümüzdeki günlerde Berlin`de bununla ilgili casting var, buraya da katılacağım” diyerek yeni projesinin haberini verdi.

Türkiye`de çalışma şartları ağırNursel Köse- Plattino 2015
Almanya`da kendi alanında pek çok başarılı çalışmaya imza atan Nursel Köse, Türkiye ile Almanyayı kıyasladığında çalışma şartlarının Türkiye`de çok daha zor olduğunu söylüyor: “Dizi çekmek, çok zor ve ağır şartlarda yapılıyor. Haftada 90 ile 140 dakika arası dizi çekiyoruz. Ben bunu Alman arkadaşlarıma söylediğimde çok şaşırıyorlar ve bunu nasıl başarabiliyorsunuz, ne zaman prova yapıyorsunuz diye soruyorlar. Böyle birşeyi akılları almıyor. Sürekli en az 90 dakika film çekmek, tabii ki çok zor. Sendikal çalışmalar yapılmadığından şartlarda çalışılıyor. Yani şartlar ağır ve yoğun Ama yeni yeni mecburi sigortalı çalıştırma durumları başladı. İyi bir gelişme, bu beni sevindiriyor. “

Almanya`dan kopamam

Artık Almanya yerine Türkiye`de mi çalışacağının sorulması üzerine güzel oyuncu “Ben Almanya`dan kopmadım, niye  kopayım, şimdi iki ayrı ülkede de çalışmalarımı sürdürüyorum, dizi çekimleri için İstanbul`da olmak durumundayım, güzel projeler oldukça Almanya`da da çalışacağım” dedi.

Hülya Sancak/ Düsseldorf

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu