Haberler

Küçük ressam Sinem Gür ilk sergisini açtı

Almanya`nın Essen kentindeki Gymnasium Nord-Ost okulunda öğrenci olan 12 yaşındaki Sinem Gür`ün resimleri Essen DİTİB Yeni Cami Derneği`nde sergilendi.

Almanya`nın Essen kentinde yaşayan Fevziye- Ünsal Gür çiftinin 12 yaşında ki kızları Sinem Gür, çok küçük yaşlarda resim yapmaya başlamış. Üç yıldan beri Kleine Malschule ZKE adlı okula giderek resim eğitimi alan Sinem Gür`ün yaptığı yaklaşık 70 resim, eğitimci olan babası Ünsal Gür`ün de desteğiyle Essen DİTİB Yeni Cami Derneği`nin toplantı salonunda sergilendi.

Sergimi ziyaret etmeleri beni çok sevindirdi

Sinem Gür`ün yaptığı insan, doğa, hayvan ve çiçek gibi resimlerden oluşan sergiyi, cami cemaatinin yanı sıra Alman ziyaretçilerde gezdi. Hafta sonunda iki gün boyunca resimleri sergilenen Sinem Gür, “Küçüklüğümden beri resim yapmayı seviyorum, üç yıldır da okulda resim yapma eğitimleri alıyorum. Okulun dışında bulduğum boş vakitlerde yaptığım resimleri, ailemin desteğiyle sergilemek istedim. Okul arkadaşlarım, mahallemizde ki büyüklerimiz ve Alman komşularımızın sergimi ziyaret etmesi, beni çok sevindirdi” sözleriyle resim tutkusunu anlatıyor.

Gençleri teşvik etmeliyiz

Essen`deki DİTİB Yeni Cami Derneği`nde yönetici ve aynı zamanda eğitimci olan Ünsal Gür, “Kızım anaokulundan beri resim yapmayı seviyor. Bunu fark ettikten sonra hem kendisine destek verdim, hem de bu yönde eğitim almasını istedim. Bunun için de üç yıldır özel resim dersi alıyor ve kendisini hızlı bir şekilde geliştiriyor” diyen Ünsal Gür, kızının resimlerini sergilemekteki asıl gayelerinin, diğer gençlerin de görüp benimsemelerini ve teşvik olmalarını sağlamak olduğunu söylüyor. “35 yıllık cami derneğimizde, ilk defa böyle bir resim sergisi düzenlendi. Derneğimizde, geçen yıl da tiyatro grubu kurarak, şehrimizde bir ilke imza attık. Kültürümüzü yaşatmaya, gençlere sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalarımızı destekleyen cami yönetimimize, din görevlimize ve cami cemaatimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Muhabirce/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu