Haberler

Noel gözlemesi TAYSD` den

Noel gözlemesi TAYSD' den

Almanya'da eğitime katkı için faaliyet gösteren derneklerin başında gelen Türk Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD) Gelsenkirchen Noel Pazarında stant açtı.

Her yıl Noel zamanı Almanya'da her kentte Noel pazarları kurulur. Gelsenkirchen merkezli Türk Alman Yardım Sevenler Derneği de bu kentte kurulan pazarda bir gün için stant açıp yiyecek satıyor.

Stantta her türlü yiyecek ve içecek satışının yanısıra gözleme de yapılıyor ve büyük ilgi görüyor. Stant arkasında açılan ve hazırlanan peynirli patatesli ıspanaklı gözlemeler, Almanların da ilgisini çekiyor.

Herşey eğitim için

N. Öztürk, yağmura aldırış etmeden gözleme pişirdi

Yağan yağmura rağmen gözleme standında gözleme pişiren TAYSD Başkanı Necmiye Öztürk, "Derneğimiz, Türkiye'de ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine katkıa bulunuyor. Her ay oradaki öğrencilerimize bütçemize göre katkı sağlıyoruz, burs veriyoruz. Derneğimizin geleneksel gecelerinin yanısıra da her yıl Noel pazarınd abir gün stant açıp yiyecek ve özellikle de gözleme satıyoruz.

Herşey çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmesi için. Tüm gelirimizi eğitim için harcıyoruz" diyerek stantta gönüllü çalışan, emek veren dernek üyelerine ve kendilerini destekleyen herkese teşekkür etti."

Hülya Sancak/ Gelsenkirchen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu