Haberler

Moturcuları Festi Ramazan`da iftar açtı

Giysi, aksesuar, parfüm standları, çocuklar için oyun alanları, palyaçolar ve onlarca çeşit yemek standları. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Festi Ramazan'a ilgi büyük. Dortmund Westfalenhalle'de hem kapalı hem de açık alanda düzenlenen Festi Ramazan 27 haziranda kapılarını açtı.

Günün erken saatlerinde başlayan ziyaretçi akını iftar zamanlarında daha da artıyor. Ziyaretçiler hem kapalı alandaki standlarda sergilenen ürünleri inceliyor, alişveriş yapıyor, hem de açık alandaki standlarda sunulan birbirinden güzel tatlıların yemeklerin ve içeceklerin tadına bakıyor.

İftar saati yaklaştıkça özellikle yemek standlarının önünde kuyruklar oluşuyor. Isteyene iftar menüsü de var.

Geleneksel hale geldi

Bu yıl Festi Ramazan'ın konvoy halinde gelen ilginç konukları vardı. Ruhr Bölgesi Motorcular Grubu Dortmund'taki Festi Ramazan'da iftar açtılar. Essen, Oberhausen, Bottrop gibi Ruhr Bölgesi'nin farklı kentlerinden gelen yaklaşık 40 kadar motor tutkunu, Festi Ramazan kermes yerini hem gezdi hem de iftarlarını açtı.

Grup sözcüsü Zeki Kaman, aralarında aileleriyle gelen arkadaşlarının da olduğunu belirterek, Festi Ramazan'ı ziyaret etmeyi gelenek haline getirdiklerini bunun hem biraraya gelmek için bir vesile olduğunu hem de Türkiye havasını yaşatması açısından kendileri için değişiklik olduğunu ifade etti.

Motorcular iftar açtıktan sonra, çay bahçesine geçip sohbet ettiler, kendileriyle fotoğraf çektirmek isteyenlerle fotoğraf çektirdiler.

Muhabirce/ Dortmund

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu