Haberler

Ak Parti milletvekilleri Almanya turunda

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinde Türk kökenli esnafı ziyaret etti. Ulupınar, Ağustos ayında gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçiminde; Recep Tayyip Erdoğan'a destek istedi.

Özcan Ulupınar'a Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sarıkaya,UETD Genel Başkan Yardımcısı Dursun Döngel, UETD Ruhr Bölge Başkanı Yaşar Çörtük, Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş ve başkan yardımcısı Abdullah Ören eşlik etti.

Özcan Ulupınar'ın ilk durağı, UETD Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş oldu.  Aynı zamanda esnaf olan Yukarıbaş, Ulupınar'ın sık sık Almanya'ya geldiğini ve buradaki Türk toplumuna güç kattığını söyledi. Yukarıbaş özellikle, Ece Kışla (Ece Bebek) davasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Özcan Ulupınar'ın büyük destek verdiğini ve Ece'yi Alman Gençlik Dairesi'nden geri aldıklarını ifade etti.

Halkımız heryeşin en iyisine layık

Ulupınar ise Türk işadamlarının Almanya'da yeni iş yerleri açmasının hem Almanya, hem de Türkiye adına sevindirici olduğunu belirtti. Özcan Ulupınar "Ben de, burada doğmuş bir kişi olarak, buradaki insanların sorunlarını daha iyi kavramaktayım. Buradaki insanlarımız 50 yıldır bir çok sorun ile karşı karşıya kaldılar. Hükümetimiz, askerlik, mavi kart, seçme ve seçilme hakkı gibi sorunlarını çözdü. Buradaki sorunlarla ilgili başta UETD olmak üzere bir çok STK'dan raporları değerlendiriyoruz. Halkımız herşeyin en iyisine layık '' dedi.

Özcan Ulupınar, Cumartesi günü Gladbeck şehrinde Karabük -Yeniceliler Derneği'nin düzenlediği iftar yemeği programına katılacak.

Mustafa Tığlı/ Gelsenkirchen

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu