Haberler

Moğollar Essen`de: Birşey yapmalı

9.Ruhr Kitap Fuarı, Moğollarla perdeyi kapadı. Essen Grillo Tiyatro'da düzenlenen konsere ilgi yoğundu.

Ruhr Kitap Fuarı çerçevesinde Almanya'ya gelen efsane grup Moğollar, dinleyenlere mükemmel bir konser verdi. Dillere pelesenk olmuş eserlerini salonla birlikte seslendiren grup, aynı zamanda yeni eselerinden de örnekler sundu.

Grubun pek çok şarkısına eşlik eden dinleyiciler adeta yerlerinde oturamadı, oldukları yerde dans etti alkış tuttu. Moğollar'ın Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden gençler  için besteledikleri şarkı da salondan büyük alkış aldı.

Tema için besteledik ama onlar bilmiyor

Cahit Berkay solo bağlama ile birlikte çaldığı eser için de, biz bunu insanların bilinçlenmesi için yaptık ama TEMA Vakfı farkında değil bu eserin derken salon kahkahalara boğuldu.

Cahit Berkay'ın bağlama solosu, davul solo, Madımak için besteledikleri parçalarla, Barış Manço'dan Cem Karaca'ya pek çok ünlü isimle özdeşlemiş eseri de seslendiren Moğollar, unutmayacağız, unutturmayacağız dediler.

Gruba solist olarak yeni katılan Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca'nın müthiş bir yorumla seslendirdiği, babasının Moğollar'la birlikte yaptığı Namus Belası ve Tamirci Çırağı isimli eserler salondan büyük alkış aldı.

3 saate yakın sahnede kalan grup, seyircinin yoğun isteği üzerine tekrar sahne aldı ve ünlü parçaları 'Birşey yapmalı'yı seyircilerle birlikte söyledi.

Hülya Sancak/ Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu