Haberler

Miss Turkuaz 2013 Top 5

Miss Turkuaz 2013 Top 5

“Miss Turkuaz 2013” Almanya`nın Gelsenkirchen kentinde düzenlenen finalle ilk 5`e giren güzelleri belirledi.

“Here We Are” – Biz Buradayız sloganıyla yola çıkan yarışmanın bu yıl ki güzelleri, biz genel kültürümüzle de güzelliğimizle de buradayız dercesine podyumda yürürlerken, kendilerine yöneltilen sorulara verdikleri yanıtlarla jüriden ve davetlilerden tam not aldılar. Organizasyonda kooperationspartner olan TD-Platform, yarışmacılarla gerçeklestirdikleri etüdlerde kendilerine davranış biçimleri, iletişim konusunda, Prof. Dr. Hacı Halil Uslucan da özellikle göç tarihi konusunda seminerler verdi.Miss Turkuaz 2013

Finale kalan 19 güzel; Aylin Yaman, Bahar Gülbınar, Berivan Can,Betül Filiz, Elem Çavuş, Emine Çavuş, Elif Özkan, Esra Keskin, Filiz Aydın, Fulya Kılıç, Gizem Inaç, Izel Kahraman, MecideMiss Turkuaz 2013 Ördek, Merve Tuğba Ildaş, Merve Pamuk, Nergiz Damla Aslanalp, Nurcan Zeytünlü, Tiffany Kurak, Tülin Kaman arasından 5 güzel taçlandırıldı.

5 güzel taç giydi

Yarışma jürisi 19 finalist arasından 22 yaşındaki Elif Özkan`ı birinci seçti. Elif Özkan Miss Turkuaz olarak Miss Deutschland yarışmasına katılacak. 19 yaşındaki Filiz Aydın ikinci, 23 yaşındaki Nergiz Damla Aslanalp üçüncü oldu. 24 yaşındaki Fulya Kılıç Miss Intercontinental Turkey, 17 yaşındaki Tiffany Kurak ise Miss Turkuaz Top Model seçildi. Seçilen güzeller çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalara katılacaklar.

Miss Turkuaz 2013 Miss Turkuaz 2013 Geçen yılın birincisi Miss Turkuaz Damla Bingöl`ün elinden karaliçelik tacını alan Elif Özkan “Çok mutluyum, ailem de burada, herşey rüya gibi ” sözleriyle duygularını ifade etti. Salonda bulunan ailesi de yarışma sonunda Elif`e sarılarak sonucu kutladılar. Yarışmada üçüncü seçilen Nergiz Damla Aslanalp ise “Çok mutluyum, kendi adıma sevinirken, derece alamayan arkadaşlarım için de üzüldüm, ama bu bir yarışma” dedi.

Yarışmanın eğlence bölümünde ise Kafkas, Karadeniz ve Zeybek danslarından örnekler, sunulurken, Alman Dirk Schweer` in seslendirdiği Türkçe şarkılar da davetlilerin beğenisini kazandı.

Çıta her geçen yıl yükseliyorBazı finalistler

Miss Turkuaz`ı 4 yıldır başarıyla organize eden Ekip Group Genel Müdürü Yıldıray Cengiz, gelecek yıl çok daha büyük bir organizasyon planladıklarını belirtti. “Çok güzel bir final yaşadık. Artık buralara sığmıyoruz. Her geçen yıl çıtayı biraz daha yükseltiyoruz. Bu yarışmada sadece kazananlar değil, finalist 19 Türk kızı Almanya`nın her tarafına yayılarak, `Here we are- Biz buradayız`ı herkese anlatacaklar” diyerek yarışmanın sosyo-kültürel boyutuna dikkat çekti.

Miss Turkuaz 2013

Hülya Sancak/ Gelsenkirchen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu