Haberler

Mehtab Guitar (`ıyla) geliyor

Mehtab 21 yaşında. Babası Tahran'dan annesi Kars'tan. Kendisinin doğum yeri Almanya'nın Hamm kenti. Türkiye onu, X-Factor isimli yarışmadan tanıyor. Sesi yorumu kendine özgü. 

3 Mayıs'ta Dinslaken Stadthalle'de konseri var. 3Kim? tarafından organize edilen konser öncesi kendisini biraz daha iyi tanımak için Mehtap'la mini bir söyleşi yaptık.

Mehtab, Guitar gerçekten soyadın mı, değilse neden böyle bir isim seçtin?

Soyadım Javanmardi, "Guitar" lakabım. Ben elimdeki gitarla basladim herşeye. Yani ilk aşkım gitarım, dolayısıyla da onu da ismime ekledim.

Yarışmaya katılmaya nasıl karar verdin?

Xfactor'a, müzik yaparken tanıştığım bir arkadaşım vasıtasıyla katıldım. İlk elemede, her ne kadar jüri üyeleri tek başıma devam etmemi isteseler de, kabul etmedim. Sonuçta, bir işe biriyle birlikte adım attıysam, ben o kişiyi yarı yolda bırakmam; ya birlikte düşeriz, ya da zirveye birlikte ulaşırız. Yarışma benim için biraz daha fazla tecrübe kazanmak için bir platform oldu; hayatıma bir yenilik kattı .

Müzik eğitimin var mı, yarışmadan önce şarkı söylediğin yerler var mıydı?

Müzik eğitimim yok. Yarışmadan önce elbette şarkı söylediğim mekanlar vardı kendi çevremde. Ayrıca ben sokakta şarkı söyleyerek bu işe başladım, zaten belli çevrelerde tanınıyordum.

Ne tür şarkılar söylüyorsun, senin söz/beste çalışmaların varmı? Albüm yapmayı düşünüyor musun?

Tarzım genel olarak rock, ama her tarzda şarkı söyleyebiliyorum. Albüm çalışmalarıma başladım.

Evet benim kendi bestelerim sözlerim var. Muhabbet'in "Bir bakışına" şarkısı bana ait. Albümümde yeni çalışmalarım olacak.

Bu senin ilk konserin mi daha önce konser verdin mi?

Daha önce çeşitli mekanlarda sahne aldım, ancak Dinslaken'daki konser benim ilk büyük konserim olacak.

Bundan sonra yoluna nasıl devam etmek istiyorsun, okul, müzik neler yapmak istiyorsun?

Müzik çalışmalarıma yaz sonuna kadar yoğun bir şekilde devam edeceğim. Yaz sonunda yeniden okuluma odaklanacağım. Hayalim polis/komiser olmak ancak müzikle bağımı koparmayı düşünmüyorum, müzikle içimi dökmeye devam edeceğim.

Mehtab'ın mükemmel sesinden bir örnek dinlemek için videoyu izlemenizi öneriyorum… Ayrıca konseri de kaçırmayın derim 😉 Konserle ilgili ayrıntılar için:

Facebook: https://m.facebook.com/events/496758683779981

 

[[{“fid”:”2240″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”},”type”:”media”,”attributes”:{“alt”:”Mehtab Guitar – Vur kadehi ustam (cover sıla)”,”class”:”media-element file-default”}}]]

Söyleşi: Hülya Sancak/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu