Haberler

Lösemili çocuklarla bahçe keyfi

Lösemi hastası çocuklar şenliktePalyaço çocukların ilgisini çekiyorAlmanya`nın Oberhausen kentinde faaliyet gösteren Umut Yolu Derneği (UYD) tarafından gerçekleştirilen geleneksel yaz şenliğinde kanser hastası çocuklar ve aileleri moral buldu.

Oberhausen`de kanser hastası çocuklara ve ailelerine destek verme amaçlı faaliyetlerini sürdüren Umut Yolu Derneği, uzun süre hastane tedavi gören çocuklar için, derneğin bahçesinde bir şenlik düzenledi.

Çocuklara oyuncak, derneğe bağış

Türk motorcular Umut Yolu Derneği`ndeŞenlik, hastane ortamında tedavileri süren ve daha önce taburcu olan çok sayıda çocuk için neşe kaynağı oldu. Çocuklara yönelik  aktiviteler hem çocuklara hem ailelerine moral  kaynağı oldu.

Oberhausen belediyesinden Alman konukların da yer aldığı şenliğe katılan Türk motorcular adına Zeki Kaman, çocuklar için yanlarında getirdikleri 700 Euro değerinde çeşitli  oyuncakları çocuklara hediye ederken, aralarında topladıkları 750 Euro nakit parayı da derneğe bağışladı.

Müzik, mangal kayfi, folklor gösterileri ile büyükler de çocuklarla beraber eğlenirken, çocuklar palyaço Gül Aziz`in etrafindan ayrılmadı, oyunlarını ilgiyle izledi.

UYD Başkanı Aynur ÇelikdövenUmut Yolu Derneği yöneticileri davetlilerleÇocukları 1 gün bile olsa eğlendirmek istiyorlar

Şenlikte bir konuşma yapan ve derneğin faaliyetlerini davetlilere anlatan Umut Yolu Derneği Başkanı Aynur Çelikdöven, “Kanserle mücadele eden çocukların, hastane ortamından bir gün de olsa uzak kalarak eğlenebilmeleri için bu etkinliği düzenledik. Ayrıca tedavi olarak sağlığa kavuşmuş çok sayıda çocuk da, aramızda bulunuyor. Her daim hasta çocuklarımıza ve onların ailelerine destek olabilmek için hazırız, bize destek veren yardımseverlere ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Şenlik, çocukların annelerine gül hediye etmesi ve kucaklaşmalarıyla son buldu.

Muhabirce/ Oberhausen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu