Haberler

LeMit gıda fuarı 2015 sona erdi

Berlin merkezli Federal İşverenler Birliği  BUV- (Bundesverband der Unternehmervereinigungen e.V.), KRV EYaleti Ekonomi Bakanı Garrelt Duin ve Ren Neuss Bölge Kaymakamı Hans-Jürgen Petrauschke himayesinde Neuss`taki Swiss Otel`de ikinci kez, gıda  fuarı LeMit`i düzenledi.  Yaklaşık 3500 branş ziyaretçisinin  ziyaret ettiği fuara 87 şirket katıldı.

LeMit kendi karakterini korumalı

BUV Başkanı Osman Kımıl, “Şirketlerin ve branş ziyaretçilerinin LeMit`in Akdeniz yöresi ve etnik gıda yönelimli konzeptine her yıl artan ilgisi, sektördeki ihtiyacın bir göstergesi” diyerek organizasyonunu yaptıkları fuarın başarısını vurguladı ve daha geniş bir alanın düşünüldüğünü ancak yer konusunun konuşulmadığını belirtti.

Kımıl, KRV Ticaret Birliği Müdürü Dr. Peter Achten ve Kaymakam H. JürgenPetrauschke ile birlikte düzenledikleri basın toplantısında soruları yanıtladı.

Fuarın Anuga gibi daha büyük bir alanda mesela Düsseldorf fuar alanında yapılıp yapılamayacağı sorusuna Kaymakam Petrauschke, Anuga gibi çok geniş çaplı organizasyonları/konseptleri kopyalamak yerine LeMit`in kendi karakterini koruyarak burada bu bölgede yerleşmesini arzuluyoruz , şeklinde yanıt verdi.

Türk Alman eknomik ilişkileri giderek artıyor

Ege`den Ege BaharıTürkiye`den katılan pek çok şirket kendi ürünlerini Avrupa pazarına tanıtmaya çalışırken, ziyaretçiler de gıda sektöründeki yenilikleri inceleme imkanı buldu.

Berlin merkezli BUV, küçük ve orta ölçekli işletmelerden oluşan 21 isveren derneğinin bağlı olduğu bir çatı örgütü. Üyelerinin çoğu göçmen kökenli. BUV, hafta sonu LeMit açılışında kendilerine destek veren Neuss Kaymakamı Hans-Jürgen Petrauschke `ye ödül takdim etti. Kaymakam Petrauschke de konusmasında fuarın kendi bölgelerinde yer almasından ve Türk Alman eknomik iliskilerinin giderek daha da güçlenmesinden gelişmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti  

Hülya Sancak/ Neuss

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu