Haberler

Kraft, SPD`ye oy istedi

SPD (Almanya Sosyal Demokrat Partisi) seçim çalışmalarına Gelsenkirchen'de devam ediyor. Cumartesi günü saat 10:00' da başlayan programa Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Hannelore Kraft da  katıldı. İlk olarak partililerle beraber Buer pazar yerinde esnaf ve halkla temaslarda bulunan Kraft, herkesin oy kullanmasını ve SPD'ye oy vermelerini istedi.

İşsizlik azaldı

Daha sonra bir  podyum konuşması yapan Hannelore Kraft Gelsenkirchen ve SPD adaylarının çalışmalarına değindi:  "Gelsenkirchen kentinde Frank Baranowski ile güzel işler yaptık. Eski belediye binası onarıldı.  Hiçbir çocuk geride kalmasın projeside başarı ile yürüyor. Sosyal Demokrat Frank Baranowski'nin  10 yıl önce % 25 olan işsizlik oranının,  %15'e düşmesinde önemli katkıları vardır. SPD Avrupa Parlemantosu adayı Gabriele Preuß'un da Avrupa ve Gelsenkirchen için önemli işler yapacağından eminiz. Avrupa Projeleri olmadan Gelsenkirchen gibi şehirlerin kalkınmasının hızlanamayacağı malumdur. Gabriele Preuß ile bunu daha da kolaylaştıracağız" dedi.

25 Mayıs'ta oylar SPD'ye
Gelsenkirchen SPD Belediye Encümeni adayı Nezahat Kılınç ile de görüşen Kraft, yabancı kökenlilerin SPD'de de daha çok görev almaları için çalıştıklarını, Gelsenkirchen'in Nezahat Kılınçla birlikte  25 Mayıs seçimlerinden daha güçlü çıkacağını ifade etti.

Muhabirce/ Gelsenkirchen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu