Haberler

Kartallar Duisburg`a geldi

Almanya`nın Duisburg kentinde yaşayan Beşiktaş taraftarları bir araya gelerek, Duisburg Beşiktaşlılar Dernek Lokali`ni açtı. Başta Duisburg ve çevre iller olmak üzere Almanya`nın bir çok kentinden gelen kartallar açılışa büyük destek verdi.

Duisburg`un Neudorf semtinde açılan dernek lokali, Beşiktaş forma ve flamalarıyla donatıldı. Açılış için lokale akın eden Beşiktaşlılar açılış kurdelasının kesilmesiyle birlikte Beşiktaş  şarkıları ve marşları söylemeye başladı. Kurdelayı salonda bulunan minik taraftar Mikail Dikmen  kesti. Büyük bir coşku yaşayan ve üçlük çekmeyi de ihmal etmeyen kara kartallar, bir ara lokal dışına çıkarak açılışı meşaleler ve havai fişeklerle kutladılar.

Bölgemizde yaşayan kartalları bir çatı altında toplamaya çalışacağız

Dernekle ilgili habercilere bilgi veren Duisburg Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ersoy Gülsoy, Beşiktaş  taraftarlarıyla sosyal medya aracılığı ile iletişimdeyiz. Duisburg`ta bir taraftar derneğine ihtiyaç olduğunu gözlemledik ve bu derneğimizi açmaya karar verdik. Artık Duisburg ve çevresinde yaşayan kara kartalların bir evi, bir adresi var. Beşiktaş`ımız için Avrupa`da yapılacak bir çok organizasyonda derneğimiz aktif olacak. Berlin Çarşı ile zaten birlikte çalışıyoruz, bu işbirliğimizi daha da geliştireceğiz. Lokalimiz her gün açık olacak ve hafta sonları toplanıp birlikte Beşiktaş  maçlarını izleyeceğiz. Çevremizde yaşayan Beşiktaş  taraftarlarını, derneğimize davet ediyoruz” diye konuştu.

Duisburg Beşiktaşlılar Derneği`nin yönetimi şu isimlerden oluşuyor: Ersoy Gülsoy (başkan), Evrim Aydemir (As başkan), yönetim kurulu üyeleri; Sadık Yıldız, Erdal Özsoy, Faik Özsoy, Mikail Genç, Onur Koyuncu, Gürkan Asil, Büşra Alp, Melis Mutlu.

Hülya Sancak/Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu