Haberler

Karabüklülerden iftar sofrası

Merkezi Almanya’nın Gladbeck şehrinde bulunan Karabük – Yeniceliler Derneği, hemşehrilerini geleneksel iftar yemeğinde buluşturdu.

İftar yemeğine Karabük – Yeniceliler Derneği İcra Kurulu Başkanı Hasan İbik, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ( DİTİB ) Gladbeck Türkiye Camii Başkanı Nadir Kahraman, Avrupa Türk Demokratlar Birliği  ( UETD ) Ruhr Bölge Başkan Yardımcısı ve Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş, UETD Gelsenkirchen Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Ören, UETD Ruhr Bölgesi Komisyon Üyesi Sefer Karakoca, UETD Gladbeck Şube Başkan Yardımcısı Muharrem Yiğit ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Din görevlisi Kasım Oğan’ın okuduğu Ezan – ı- Şerif’in ardından konuşan derneğin onursal başkanı İbrahim Doğancı, dernek olarak geleceğe yatırım yaptıklarına vurgu yaparak, "Derneğimiz kuruluşundan bugüne, ciddi çalışmalar gerçekleştirmiştir. Gladbeck şehrinde mülkiyetini satın aldığımız dernek binamızda hemşehrilerimizin etkinliklerini rahat bir şekilde gerçekleştirmesine olanak sağladık. Düzenlediğimiz yayla şenliğiyle kültürümüzü burada yaşatmaya gayret gösteriyoruz. İftar yemeği programları ile de hemşehrilerimizi bir araya getiriyoruz. Bu güzel ayda hemşehrilerimizle bir araya gelmek bize mutluluk veriyor. Dernek olarak, tatil sonrası faaliyetlerimiz hız kazanacak" dedi.

Mustafa Tığlı/ Gladbeck

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu