Haberler

Kanserli çocuklar yararına matine

Almanya'nın Oberhausen kentinde, kanser hastası çocuklara ve ailelerine yardım  faaliyetlerinde bulunan Umut Yolu Derneği (UYD) haftasonu bir kadınlar matinesi düzenledi. Derneğe katkı amaçlı düzenlenen matineye kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Matinenin düzenlendiği salonu dolduran kadın davetliler, Kuzey Ren Vestfalya'nın sevilen kadın Dj-yorumcularından Suna Gül'ün müzikleriyle doyasıya eğlendi.

Balıkesirliler Kültür Derneği (BALDER)'nin miniklerinden oluşan Karesi Zeybek Ekibi'nin yöresel dansları davetlilerden  büyük alkış alırken oryantal Dilan'ın kıvrak dansları da kadınları coşturdu.

Matinede ayrıca ilik bankasına kayıt yapıldı ve ilik bağışı konusunda isteyen konuklara bilgi verildi.

İlik bağışı konusunda bilgilendirmek istiyoruz

matineden bir görüntüKadınların doyasıya eğlendiği etkinlikte bir konuşma yapan Umut Yolu Derneği Başkanı Aynur Çelikdöven, dernek faaliyetleri hakkında davetlilere bilgi verdi ve derneğe üye olarak da katkıda bulunabileceklerini belirtti. Derneklerin yardımlara ayakta kaldığına dikkat çeken Çelikdöven, etkinliklerine ve derneklerine destek veren sponsorlarına, matineye gelerek aldıkları giriş biletleriyle, tombala ile katkıda bulunlara ayrı ayrı teşekkür etti.

Aynur Çelikdöven, "Matineyle üyelerimizi eğlendirmenin yanısıra ilik bankasına, kayıtları artırabilmeyi de amaçladık. İlik bankasında çok sayıda sıra bekleyen insan var, bağışlar yeterli değil, bundan dolayı da bu akşam kadınlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ettik ve  kayıtlar yaptık" dedi.

UYD ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıkla

Hülya Sancak/ Muhabirce

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu