Haberler

İklim dostu yaşam rehberi

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi Vakfı (TAM), Almanya´da yaşayan Türkiye kökenli göçmenler için iklim dostu yaşam rehberi hazırladı. 

ECOLOG Enstitüsü işbirliğiyle hazırlanan yayın gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın kolay yollarını gösteriyor.

Yıllık 300 euro masraf

Sadece fişte takılı kalıp kullanılmayan elektrikli aletlerin bile aile bütçesine yıllık maliyetinin 300 Euro´yu bulduğunu biliyor muydunuz? Veya termografik görüntü alarak evinizdeki ısı kaçaklarını tespit edebileceğinizden haberdar mıydınız? Markette üzerinde organik ürün yazılı meyveleri alırken, „acaba“sorusu aklınıza takılıyor mu?

KLIMIG.İklim Dostu Yaşam Rehberi, herkesin hayatında yapacağı küçük değişikliklerle çevre ve iklimi koruma konusunda büyük başarılar elde edilebileceğini gösteriyor. Üstelik bu adımların çoğu aile bütçesine de olumlu yansıyor.

Caner Aver ve Cem Şentürk´ün koordinasyonunda Türkçe olarak hazırlanan 20 sayfalık yayında iklim değişikliğinin yaşam üzerinde etkileri, elektrik tasarrufu, konutların doğru havalandırılması, yaşam alanlarının doğru ısıtılması ve yalıtımı, organik ürün tüketimi ve ulaştırma konularını ele alan kapsamlı bilgi metinleri yer alıyor.

TAM Vakfı Direktörü Prof. Dr. Hacı-Halil Uslucan´ın önsözü ile yayınlanan rehberde, Türkiye´nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu ile bir ropörtaj da yer alıyor.

Kuzey Ren Vestfalya, Hamburg ve  Aşağı Saksonya (Niedersachsen) eyaletlerindeki Türk sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz olarak dağıtılan rehber, TAM Vakfı´nın internet sitesi www.zfti.de adresinden indirilebilir veya  [email protected] e-posta adresi üzerinden sipariş edilebilir.

Muhabirce/ Essen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu