Haberler

İbrahim Yetim: Zirve kararlarının uygulanması önemli

Essen’de meclisteki grup temsilcilerinin, kiliselerin ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı Mülteci Zirvesi yapıldı. Objektif ve hedef odaklı gerçekleşen zirveden sonra sıra, alınan kararların uygulanmasında.

SPD ve Yeşiller dünkü meclis toplantısında bu bağlamda bir önerge sundular. Kuzey Ren Vestfalya SPD Eyalet Meclis Grubu Uyum Politikası Sözcüsü İbrahim Yetim “Maalesef bütün meclis grupları ile ortaklaşa bir önerge hazırlanamadı. Bizim için zirvede alınan kararların uygulanması, muhalefetin yaptığı önemsiz çatışmalardan daha önemli” dedi.

Belediye bütçeleri artırılacak

Bu önerge ile muhalefetten farklı olarak Mülteci Zirvesi’nde alınan kararların uygulanması için ilk adımı atmış oluyoruz diyen Yetim, “Şimdi KRV (Kuzey Ren Vestfalya)`ye sığınan insanlara daha hızlı ve geniş kapsamlı yardım sağlanabilmesi için koşulları hazırlıyoruz. Birçok alanda kırmızı-yeşil eyalet hükümeti belediyelere mültecilerin konaklaması ve bakımı için ek bütçe verecek. Şu an belediyelere verilen 143 milyon euroluk bütçe, 40 milyon euro artırılacak. Mültecilerin ilk yerleşiminde yapılacak olan iyileştirilmelerin yanı sıra, buraya gelen insanların entgrasyonu için de altyapı hazırlanacak. Genç mültecilere ve ebeveynlerine istihdam piyasasına çabuk giriş sağlamak, bu insanların topluma daha çabuk entegre olabilmelerinin ön koşuludur” sözleriyle hükümetin mültecilerle ilgili yapacalarını anlattı

Muhabirce/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu