Haberler

Hamm SPD göçmenleri Çok Çeşitlilik Çalışma Grubu kurdu


Kuzey Ren Vesfalya`da göçmenlerin yoğun yaşadığı Hamm kentinde SPD (Alman Sosyal Demokrat Partisi) İl Teşkilatı bünyesinde Göçmenler ve Çok Çeşitlilik Çalışma Grubu kuruldu. SPD Hamm Belediye Meclis Üyesi Wolfgang Rometsch`in destek ve katkılarıyla hayata geçirilen Çalışma Grubu`nun başkanlığını ayrıca bakanlıkta memuriyet görevlisi Ali Doğan yürütüyor.

Çalışma Grubu kuruluşunu gerçekleştireceği bir toplantı akşamında bir araya geldi. Hamm SPD İl Başkanı Dennis Kocker ve Kuzey Ren Vesfalya Eyalet Milletvekili Marc Herter`in hazır bulunduğu – o an itibariyle bakanlıktaki toplantısı sebebiyle Başkan Ali Doğan`ın katılamadığı – buluşma SPD Göç ve Çok Çeşitlilik Eyalet Çalışma Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sebastian Hammer ve Hamm Uyum Meclisi Başkanı İsmail Erkul başkanlığında gerçekleşti. Dennis Kocker ve diğer politikacıların yaptıkları açılış konuşmaları ardından yapılan oylama sonunda divan heyetine Sabine Zumbrink ve Hans Jürgen Fröhlich seçildi ve yönetici kadroda görev üstlenecek adayların kendilerini tanıttığı konuşmalardan sonra tekrar gerçekleşen oylamalar sonunda grup başkanlığına Damian Chatha, başkan yardımcılığına Ines Organ ve Mehmet Tanlı, sekreterliğine Wolfgang Rometsch ve grup üyeliğine Ramazan Erkart, Vita Tamburo, Monika Müller, Ulrich Christiansen ve Stefanie Ba seçildi.

Oylamalar sonrasında yeni proje önerilerine de yer verildiği toplantıda, Mehmet Tanlı`nın sunduğu “kamu kuruluşlarına ve sosyal hizmet kurumlarına daha fazla göçmen kökenli akademisyen personel alınmasına ve Alman personelin yabancı kültürler konusunda eğitilmesine yönelik Kültürlerarası Açılım – İnterkulturelle Öffnung der Verwaltung“ projesi ve ayrıca Ramazan Erkart`ın sunduğu “yabancı gençlere“ yönelik proje oy birliğiyle kabul edilerek grubun çalışma programına alındı. Ardından delegelere teşekkür eden Başkan Damian Chatha “Bu Çalışma Grubu göçmenlerle ilgili her konuda fikir üretecek, partiyi ve kamuoyunu bilgilendirecek. Bizler, yabancılarla Almanların kaynaşması ve birbirlerine önyargısızca yaklaşması için elimizden geleni yapacağız.“ dedi. Başkan Yardımcısı Mehmet Tanlı da “Hamm`daki göçmenlerin yaşam şartları düzeltilmeli, eşit vatandaş muamelesi görmeliler, ırkçılıkla, ayrımcılıkla mücadele için çok çalışmalıyız, proje üretmeliyiz. Verimli çalışmamız ve başarılı olmamız için de hem göçmenlerin, hem derneklerin, hem de SPD İl yönetiminin bizleri desteklemesi lazım.“ dedi.

Hamm SPD Göçmenler ve Çok Çeşitlik Çalışma Grubunun kuruluş toplantısı, grubun 17 Mart 2015 itibariyle Müllheim an der Ruhr`da yapılacak Eyalet Genel Kuruluna şu anki Başkan Ali Doğan`ın tekrar aday gösterilmesi teklifi ve genel kurula katılacak iki delegenin belirlenmesiyle son buldu.

Mehhmet Tanlı/ Hamm

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu