Haberler

Devrekliler, ilk adımı attılar

Almanya`nın Castrop Rauxel şehrinde bir araya gelen Devrekliler, Avrupalı Devrekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adını verdikleri derneğin ilk toplantısını gerçekleştirdiler. Yol haritasının belirlendiği toplantıda, dernekle ilgili önemli kararlar alındı.

Geçen haftalarda dernekleşme yönünde çalışmalarını kamuyoyuna duyuran Devrekliler, gerekli resmi prosedürü de tamamlayarak,  dernek oldular.

Güçlü bir ekiple yola çıktık

Toplantıda dernek adına konuşan Bülent Kapucubaş, Devreklilerin Avrupa`da ciddi anlamda bir nüfusa ve ekonomik güce sahip oldğunu  ifade ederek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Kapucubaş “Uzun yıllardan beri hemşehrilerimizin özlemle beklediği bir derneği resmi olarak hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Birbirini anlayan güçlü bir ekiple yola çıktık. İlçemizi Avrupa`da tanıtmak ve buradaki hemşehrilerimize ulaşarak derneğimizin adına uygun hizmet sunmayı hedefliyoruz. Gerçekçi çalışmalar ile yeni yılda güzel çalışmalar hedefliyoruz. Avrupa`da 86 Bine yakın Devrekli hemşehrimiz yaşıyor. Onları bir çatı altında toplayarak, güçlü bir dernek olacağız. Derneğimiz tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun “ dedi.

Yönetim kurulu

Dernekleşmeye Avrupa`da yaşayan Devreklilerin de yoğun destek verdiği belirtilirken, 2015 yılının ilk haftasında ise geniş katılımlı bir toplantı yapılacağı belirtildi. Yapılan toplantı sonucunda, dernek yönetim kurulu ve diğer kurullar şu şekilde belirlendi: Bülent Kapucubaş ( Başkan ), Murat Türedi ( Başkan Yrd ), Cengiz Kösecik ( Yönetim K.Ü ), A. Kadir Karga ( Yönetim K.Ü ), Mustafa Yağcı ( Yönetim K.Ü), Ayhan Karaustaoğlu ( Yönetim K.Ü ), Necati Akmantar ( Yönetim K.Ü ). Denetleme Kurulu; Erol Şile, Feridun Demir, Şahin Berber. Uzlaştırma kurulu; Sabahattin Akdilek, Recep Kaluk, Aytekin Gözsüz, Sabahattin Gözsüz ve Metin Göktepe.

Mustafa Tığlı/ Castrop- Rauxel
 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu