Haberler

Güle Güle Turcan Doruköz

Türk Alman Yardımseverler Derneği değerli bir üyesini kaybetti. Turcan Doruköz (46) bir süredir tedavi gördüğü hastanede geçen pazartesi günü (30.06) vefat etti.

Çocukken okulda geçirdiği bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye bağlanan Turcan Doruköz çevresinde yardımseverliği, yaşama sevinci ve azmiyle tanınan, sevilen bir kişiydi. Gelsenkirchen merkezli Türk Alman Yardımsevenler Derneği kurucu üyelerinden Turcan Doruköz, 2008 yılında dernek faaliyetleri ve örnek çalışmalarıyla Migradonna ödülüne layık görülmüştü.

Türk Alman Yardımsevenler Derneği Başkanı Necmiye Öztürk Turcan Doruközü kaybetmenin derin acısı içinde "Derneğin, en çalışkan üyesi, iyilik perisi ve benim en büyük yardımcımı kaybettik, bu görev çok zor bir görev, kendisini son yolculuğuna uğurluyoruz,  Allah rahmet etsin, mekani cennet olsun" sözleriyle üzüntüsünü ifade etti.

Cenaze Devrek/Adatepe köyünde defnedilecek

Doruköz'ün cenazesi dün (2 temmuz 2014) Gelsenkirchen Buer Milli Görüş Camisi'nde Almanya'da bulunan ağabeyi Gündüz Doruköz, yengesi, yeğenleri ve sevenlerinin katıldıdığı cenaze namazından sonra, memleketi Devrek- Adatepe köyünde toprağa verilmek üzere Zonguldak'a gönderildi.

Turcan Doruköz  bugün memleketi Devrek-Adatepe'de (Zonguldak), öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra defnedilecek. Allah rahmet eylesin.

Hülya Sancak/ Gelsenkirchen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu