Haberler

Grammophon Balo Salonu açıldı

(Sol) H.Dere, S. Şahin, D. Gençay, E. HelebiAlmanya`nın Dortmund kentinde, yeni bir etkinlik ve balo salonu hizmete açıldı. Mekan açılışına Türkiye`den sevilen sanatçı Selami Şahin davetliydi.

Dortmund`ta steakhouse olarak ünlü Grammophon Restaurant`ın sahibi Hasan Dere, restaurantla aynı arazide bulunan bir mekanı da bünyesine katarak, Grammophon Balo Salonu`nu hizmete sundu. Bölgede, seçkin davetler, eğlenceler, toplantı ve konserler için tam donanımlı mekanların eksik olduğunu belirten Hasan Dere, “Almanyalı Türkler kaliteli mekanlara ihtiyaç duyuyor. Mekanımızın kapasitesi 650 kişi. Burada her tür organizasyon için A`dan Z`ye hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin bizi ziyaret etmelerini ve kararı kendilerinin vermelerini istiyoruz” diyererek kaliteli hizmette iddialı olduklarını vurguladı.

Deniz GençayZeybek Selami Şahin ve Deniz Gençay`dan müzik ziyafeti

Almanya`da cemiyet hayatının tanınmış simalarının davetli olduğu Grammophon Balo Salonu`nun açılış gecesinde, oryantalden zeybeğe her türlü eğlence düşünülmüştü. Gecenin açılışında zeybeklerin Türk bayraklı gösterisi büyük alkış aldı. Ardından Grammophon`un daimi sanatçısı Deniz Gençay sevilen parçalardan oluşan mini bir konser verdi.

Selami Şahin Deniz Gençay düetiAlkışlar eşliğinde gece yarısı sahne alan sevilen sanatçısı Selami Şahin ise, “Bülbülü altın kafese koymuslar ah vatanım demiş. Benim için buradaki sevenlerimin ilgisi sevgisi çok başka. Bu gece çok güzel şarkılar okuyacağım onları mutlu etmek, onların vatan özlemini hasretini dindirmek için elimden geleni yapacağım. Gurbetçi kardeşlerime sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Sevilen sanatçı Selami Şahin, “seninle başım dertte, yalancı dünya, özledim, yalan” gibi yıllarca dillere pelesenk olmuş şarkılarını davetlilerle birlikte seslendirdi. Selami Şahin ve Deniz Gençay davetlilere bir sürpriz yaparak bir şarkıyı da birlikte okudular. Yaklaşık 2,5 saat sahnede kalan Selami Şahin, mekan sahibi Hasan Dere ve sanatçı Deniz Gençay ile birlikte sahneye getirilen Grammophon şeklindeki pastayı keserek programını sonlandırdı.

Muhabirce/Dortmund

Grammophon Balo Salonun`dan görüntüler

[[{“fid”:”1119″,”view_mode”:”default”,”type”:”media”,”link_text”:null,”attributes”:{“alt”:”Grammophon Balo Salonu Açilis Gecesi, Dortmund 2013″,”height”:360,”width”:480,”style”:”width: 434px; height: 326px; float: left;”,”class”:”media-element file-default”}}]]

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu