Haberler

Göktepe Şenliği`nin Ağası kim?

Bu seneki Göktepe Ağası işadamı Faruk KarabalıkAlmanya`da düzenlenen Göktepe Şenliği`nde Ağa seçildi ve Türk Mutfağı tanıtıldı. Türkiye`nin tanıtımı adına önem taşıyan şenliğe, Alman misafirler de büyük ilgi gösterdi.

Almanlar yöresel yemekleri beğendi

Almanya`nın Gladbeck kentinde, Karabük-Yeniceliler Derneği 6. kez  Göktepe Yaylası Şenliği`ni düzenledi. Gladbeck şehrindeki dernek lokali bahçesinde gerçekleştirilen şenliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Almanların ilgisi her geçen yıl artıyor

Şenlikle ilgili bilgi veren Karabük-Yeniceliler Derneği İcra Kurulu Başkanı Şaban Onur şunları söyledi: “Derneğimizin 6.sını düzenlediği Göktepe Yayla Şenliği her yıl olduğu gibi, bu yıl da kendi mülkiyetimiz olan dernek binamızın bahçesinde gerçekleştirdik. Geleneksel hale gelen şenlik ile hemşehrilerimizi kaynaştırdık.  Bölgenin en köklü derneklerinden biri olarak, yabancılarla da bir araya gelip, güzel ilimiz Karabük`ü tanıtma fırsatı bulduk. Şenliğimize her geçen yıl Almanların da ilgisi artıyor. Bu yıl da gerek Gladbeck Belediyesi, gerekse Alman misafirlerimizi büyük ilgi gösterdi. Şenliğimizde kadın kollarımızın büyük emeği var. Onlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Derneğimiz planladığı yeni projeleri gerçekleştirmek için canla başla çalışıyor “ dedi.

Şenliğe, çevredeki Türk dernekleri yöneticileri, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şenlikte, her yıl olduğu gibi bu yılda Göktepe Ağası seçildi.

Yeni Ağa Faruk Karabalık

Bu seneki Göktepe Ağası Nokta Süper Marketler zinciri sahibi Elazığlı işadamı Faruk Karabalık seçildi. Karabalık, açık artırmada 1100 euro vererek ağa seçildi. Yeni ağa Karabalık, dernek yöneticilerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Çeşitli yarışmaların da yapıldığı şenlikte, kadın kollarının hazırladığı birbirinden güzel yöresel yemekler ve tatlılar da misafirlerden büyük ilgi gördü.

Mustafa Tığlı/ Gladbeck

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu