Haberler

Genç ve heyecanlı: Mahmut Özdemir

Genç Avrupalı Türklerin önünü açacağım"
Genç politikacı Mahmut Özdemir (26), 12 senden beri SPD de siyaset yapıyor ve 150 senelik SPD tarihinde, en genç gençlik başkanı ve en genç Milletvekili adayı. Özdemir siyasete yeni bir imaj getirerek, Avrupalı Türk gençlerin önünü acacağını belirtti.
Dünya siyasetine önemli ölçüde etki eden Almanya, 22 eylüldeki genel seçimlere heyacansız giriyor. Öyle ki parti başkanları bile yaptıkları açık oturumlarda bunu göstermiş durumdalar. Seçimler için yapılan reklamlarda bile bu heyecansızlık kendini belli ediyor.

"Çifte vatandaşlık artık kaçınılmaz"

Almanya Sosyal Demokrat Partisi SPD'nin  Federal milletvekili adayı Mahmut Özdemir, genç ve dinamik yapısı ile gelecek vaad ediyior. Duisburg'un  Kuzey bölge adayı Mahmut Özdemir, "En genç, gençlik başkanı ve milletvekili adaylığımla SPD tarihine geçmek benim için büyük bir onur" dedi.  Mahmut Özdemir adaylığı ile ilgili olarak "Duisburg'ta doğdum. Hukuk fakültesini bitirdim. Genç yaşta siyasete atıldım. Çok büyük amaçlarım var. Taban ile tavan arasında iletişimi kurarak çalışmalarımızın sonucunu almak istiyorum. Siyasete  yeni bir imaj getirmek istiyorum. Avrupalı genç  Türklere seçildiğim anda örnek olmak istiyorum. Herkesi dinleyerek bunu meclise taşımak istiyorum. Çifte vatandaşlık artık kaçınılmaz bir durum bunu en kısa zamanda gerçekleştirmemiz gerek" dedi. 

Mahmut Özdemir açıklamasının devamında "Berlin’e gitmek istiyorum. İlk dört senemde toplayacağım tecrübelerimle Belediyelerin Berlin’den daha fazla pay alarak yatırımlar yapmalarını sağlayacağım. Berlin’in yanlız yasa yapmasını kaldırıp belediyelere yardım yapması konusunda çalışacağım. 25 seneden beri doğuya dayanışma vergisi ödüyoruz. Bunu Belediyelere aktarmanın zamanı geldi. Hayatım boyunca yabancı politikası yapmadım. Burada yaşıyorsak buranın problemlerini benimsemek zorundayız" seklinde konustu.

Eğitim çok önemli

Genç Milletvekili adayı Mahmut Özdemir ‘bizim en önemli problemimiz aslında eğitim. Bu konuda herkese iş düşüyor. Aileye. Çevreye ve ögrenciye. Aileler lütfen egitime çok önem versinler. SPD olarak biz her zaman bunun yanında olacağız. İki kültür ile beraberce yaşamak zorundayız. Almancaya hakim olmalıyız ki derdimizi anlatalım. 12 seneden beri partideyim. Ayırım yapmadan politika yapacağız. 

"İçinizden biri olarak oy istiyorum"

Aşırı sağcılara karşı gelmeliyiz diyen Özdemir, burada Avrupalı Türklere büyük görev düşüyor. Bunların aslında kapatılması gerek" şeklinde konuştu.  Genç milletvekili adayı Mahmut Özdemir konuşmasının sonunda "Almanya’da yaşayan tüm Avrupalı Türklerin oylarını kullanması gerek. Bu bizim en büyük kozumuz diye  düşünüyorum. Genç bir politikacı olarak gençlerin önünü açmak ve onlara özgüven vermek istiyorum" dedi.

 İbrahim Yüksel/ Duisburg

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu