Haberler

Futbol sihirbazı

Neuss'ta yaşayan 23 yaşındaki Mehmetcan Örücü, Guiness Rekorlar Kitabı'ndan sonra, En İyi Yönleriyle Almanya -Kuzey Ren Vestfalya kitabına da girdi.

Küçük yaşlarda futbol oynamaya başlayan ancak, sık sık sakatlanan Örücü, futbol hayatını devam ettiremeyeceğini anlayınca serbest stilde (freestyle) yani, ayakta, yerde oturarak, yatarak, topla dans edercesine oynamaya başlamış.

2008 yılında Türkiye'de Red Bull'un düzenlediği Streetstyle yarışmasına katılan ve burada Türkiye şampiyonu olan Örücü, Türkiye'yi Brezilya'daki Redbull Street Style yarışmasında da başarıyla temsil etmiş

360'ın kralı

Mehmetcan Örücü'ye "King Of Cross Over Trick 360"; 360'ın kralı lakabı takılmış. Yaptığı çok özel dörtlü 360 derece burgu hareketi ile dünya rekoru kırarak, 2010'da Guiness Rekorlar'ında yerini almış. Pekçok etkinlikte gösteride yer alan futbol sihirbazı Mehmetcan Örücü, hergün bir kaç saatini topla dansına ayırıyor. Topu kimi zaman öpüyor, kimi zaman başının üzerine alıyor, omuzlarına kaydırıyor, yere yatıyor ayakları topla dans ediyor ve bu hareketleri yaparken de topu yere düşürmüyor. Toptan bir an olsun ayrılmıyor diyebiliriz, zaten işin sırrı da bu olsa gerek.

Serbest Stil Futbolcu Mehmet Örücü 2013 yılında da Kuzey Ren Vetfalya Eyaleti Ekonomi Enerji ve Sanayi Bakanlığı ile NRW Invest GmbH tarafından çıkarılan, alanında başarılı ve başarılarıyla eyalete katkıda bulunan çeşitli kuruluş ve kişilerin yer aldığı "En İyi Yönleriyle Almanya -Kuzey Ren Vestfalya" kitabında serbest stil futbol dalında yerini aldı

Hülya Sancak/ Düsseldorf

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu