Haberler

Faruk K. ve Zeynep Almanya`da

İkisi de 90 lı yıllarin ortalarında müzik dünyasına adım atmış ve kitlelere marş olmuş şarkılar yapmış isimler.  Onlar besteci, yorumcu, koreograf, müzik insanları. Ve onlar 6 haziran`da Dortmund Grammophon`a geliyor. Zeynep Türkeş, Faruk K.

“İnadı bırak”  “Memedim” Zeynep Türkeş` in isminin de önüne geçmiş şarkılar ki, Zeynep yıllarca “Memedim Zeynep” olarak anılmış.

Müzik dünyasının önemli isimlerinden biri

Faruk K., 90`lı yıllarda profesyonel dansçı olarak müzik dünyasına adım atmış, tam bir müzik adamı klasik deyimle on parmağında on marifet;  sanat yönetmeni, klip yönetmeni, koreograf, besteci, söz yazarı, dans öğretmeni belki de unuttuğum daha pek çok işin adamı. “Azar azar”, “Honki ponki” “Bomba” 2000`li yıllara damga vurmuş şarkıları.  en son 2011`de albüm çıkardı.

En son albümünden çok sevilen bir parçası da “İz bıraktım ya kalbine”

[[{“fid”:”4701″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”},”type”:”media”,”link_text”:null,”attributes”:{“alt”:”Faruk K – Adalet Yerinde Klip 2011″,”height”:360,”width”:480,”class”:”media-element file-default”}}]]

Zeynep ve Faruk K. 06.06.2015`te Dortmund Grammophon`da müzik dolu bir program yapacaklar. Elbette gecenin vazgeçilmezlerinden biri de, Kuzey Ren Vestfalya`daki müzik/sahne dünyasına katkısı tartışılmaz sanatçı Deniz Gençay.

Ayrıntılar afişte, bu sesler her zaman bir araya gelmiyor, kaçırmamak lazımcool

Zeynep inadı bırak diyor…

[[{“fid”:”4699″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”},”type”:”media”,”link_text”:null,”attributes”:{“alt”:”Zeynep Türkeş – İnadı Bırak (Stereo)”,”height”:270,”width”:480,”class”:”media-element file-default”}}]]

Hülya Sancak/ Muhabirce

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu