Haberler

Farklı yazarlar, Astec Kitap Fuarı`nda

Astec Kültür ve Kitap Fuarı 27 aralıkta kapılarını açtı. Fuarın ilk konukları arasında olan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Kahraman Tazeoğlu standlarında imza kuyrukları fuarın ilk gününden sonrasının işaretini verir gibiydi.

Astec Kültür ve Kitap Fuarı Kuzey Ren Vestfalya`da ekim ayında düzenlenen kitap fuarlarından daha farklı. Farklı yayınevleri, farklı yazarlar da geliyor. Hiç adını duymadığınız yazarlarlar, kitaplarla bu fuarda buluşmanız, kültür dünyanızı zenginleştirmeniz mümkün.

Gazeteci-yazar Yunus ArıkanMesela bugün (28 Aralık Pazar)  Nihat Hatipoğlu ya da Kahraman Tazeoğlu`nun yanısıra gazeteci yazar Yunus Arıkan fuarda. Yediveren kitapevinden çıkan kitaplarını imzalıyor. Ben bir kitabını aldım, köşe yazılarından derlenmiş. Aşka Kurulan Köprüler. Ama öyle klasik bir köşe yazısı toplaması değil; bir dönemi anlatan bir roman gibi…

Bunun yanısıra farklı tarzları olan iki yazar daha fuarda bugün:  Bunlardan biri Erdal Demirkıran dünyanın en akıllı adamı olduğunu noterden tasdiklettiren bir yazar… Provake edici kitap isimleri var mesela; “Sadece aptallar 8 saat uyur” … Kendisini tanımak lazım.

Bir diğer yazar Necati Demirci. “Sahip olacaklarınız uğruna sahip olduklarınızı bir kenara atmayın. Siz, birilerinin hayallerini yaşarken, birilerinin de sizin hayallerinizi yeşerttiğini unutmayın.” diyor “Umudunuzu Kaybetmeyin” isimli kitabinda…

Bugün bu yazarları ve diğerlerini görmek için Astec kitap fuari ziyaret edilebilir

Hülya Sancak/ Rheinberg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu