Haberler

Ezan ve hutbe güzel okuma yarışması

Ditib Duisburg Türk Islam Cemiyeti`nde, NRW bölgesi 3. grup, Ezan ve Hutbe güzel okuma yarışması düzenlendi. 3. grup cemiyetleri adına Wanheim Eyüp Sultan Camisi, Hüttenheim Yeni Cami, Wanheimerort Ayasofya Camisi, Hochfeld Muradiye Camisi ve Rheinhausen Eyüp Sultan Camisi`nin de katıldığı, Güzel Ezan ve Hutbe yarışmasına cemiyetlerin yoğun ilgisi sevindiriciydi.

Programın sunumunu DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort din görevlisi Mustafa Uygun`un yaptığı grup yarışmasını ezanda Ayasofya Camisi`nden Bahti YIlmaz, hutbede ise Rheinhausen Eyüp Sultan Camisi` nden Mehmet Ali Öztürk kazandılar.

Amaç yarış değil, kültürel ve dini bilinç kazandırmak

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Cami Başkanı Adnan Mavi “Cemiyetimiz Genel Merkez`imiz ve bölgemizin olağan eğitim programlarını üstlenmektedir. Bu tür yarışmalarda maksat yarıştırmak değil bilgiye, kültürümüze, dinimize yönelik bilinci artırmaktır. Yarışmaya katılan bütün öğrencilierimizi derecelerine bakmaksızın kutluyorum, onları yetiştiren anne
ve babaları ve hocalarını tebrik ediyorum. Güçlü bir toplum olma yolunda bilinçli, bilgili, inançlı nesillere ihtiyacımız var” dedi. Adnan Mavi`nin teşekkür konuşmasının ardından  yemek ikrami ile yarışma sona erdi.

Muhabirce/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu