Haberler

Engelleri kaldırmak

Almanya'da iftarlar birbiri ardına verilirken, bu vesileyle iftar veren kurum ve kuruluşlar kendilerini ve projelerini de tanıtıyorlar. Bu yüzden resmi veya sivil pek çok kuruluş, kurum ve dernek iftar veriyor.

Duisburg'taki Engelliler Yurdu'nun Seyyar Destek Bölümü'nde Ramazan dolayısıyla verilen iftarda da; hem çeşitli kesimler bir araya geldi, hem de Engelliler Yurdu'nun hizmetleri Seyyar Destek Bölümü çalışanı Sevim Kanat tarafından basına ve davetlilere tanıtıldı.

Sevim Kanat'ın girişimleriyle gerçekleştirilen iftarda masalar zevkle süslenmiş yemeklerle donatılmıştı. İftar saatine kadar da Ney ustası Murat Çakmaz ve kanun ustası Recep Seber mini bir kanun ve ney dinletisi sundular ki, konuklar zevkle dinledi. İftar başladığında ise yemekler Kanat'ın Alman meslektaşları tarafından davetlilere servis edildi.

Engellilere Türkçe hizmet

Duisburg'taki Engelliler Yurdu, bedensel ve zihinsel engellilere, günlük hayatta yaşamlarını kolaylaştıracak, kendileri için gerekli olan hizmetlerden faydalanmaları için destek ve yardım sunuyorlar. Engelliler yurtlarda kalabildikleri gibi kendi evlerinde de kalabiliyorlar, seyyar destek ünitesi kendilerine evlerinde yardımcı oluyor. Sevim Kanat, yurdun bünyesinde Türkçe hizmet de verildiğini ve Türklerin de bu hizmetlerden yararlanması gerektiğini belirterek, bu bağlamda kurumların ortak çalışmalar yapmasının faydalı olacağını belirtiyor.

Duisburg Engelliler Yurdu'ndaki iftara, Düsseldorf Başkonsolosluğu'ndan Konsolos Ünal Atçalıoğlu, Duisburg Engelliler Yurdu Müdiresi Sarah Güttler, Uyum Meclisi Başkanı Şevket Avcı, Ünsal Başer, SPD’den Serdar Bozkurt, Atila Ülger, HDF'ten Yusuf Bal, Faslı Kadınlar Grubu üyeleri, Ayasofya Camisi Engel (Melek) grubu üyeleri ve çok sayıda davetli hazır bulundu.

Muhabirce/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu