Haberler

Duisburg`ta örgütlenmeli

Kısa adı UETD olan (Avrupalı Türk Demokratlar Birligi), Almanya'nın Duisburg şehrinde yeniden teşkilatlanmaya  gidiyor. Şimdiye kadar başkanlığı yürüten Fazıl Arslan'ın Avusturya’ya tayininden sonra meydana gelen yönetim boşluğunun doldurulmasını isteyen genel başkan  Süleyman Çelik, "Bu boşluğun bir an evvel doldurularak Duisburg’da geniş tabanlı bir teşkilatlanmaya  gidilmeli" dedi.

Adaylar oy istedi

UETD Duisburg teşkilatının, Duisburg Doğu Türkistan teşkilatında verdiği iftarda, Duisburg teşkilat sorumluları ile çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri, SPD Federal Milletvekili Adayı Mahmut Özdemir, BIG Partisi Yönetim Kurulu Üyesi  ve adayı Mümin Uluç, UETD Genel Başkan Yardımcısı Metin Şirin, MYK üyesi Bayram Keskin bir araya geldi.  

UETD Duisburg sorumlusu Bekir Sipahi yaptığı selamlama konuşmasında "Ramazan ayını hayırlara vesile olmasını diliyorum. Duisburg UETD sorumlusu olarak şehrimizde yapılması gereken yeni  yapılanmada üyelerin teveccühü bize olursa  dernegin misyonu, siyasi kişiliği ve Batı Avrupalı Türklerin Problemlerini  daha bilinçli olarak ele alacağız. Başkan Adayı olarak sorumluluğumu biliyorum. Ama buna tabiki üyeler karar verecek. Teşkilatlanmanın ve seçimlerin hayırlara vesile olmasını diler bizleri yalnız bırakmadığınız için  teşekkür ederim" dedi.

SPD ve BIG Partisi milletvekili adayları ise seçmenlerden oy kullanmalarını istediler.

UETD  Avrupa Genel Başkanı  Süleyman Çelik ise konuşmasında, "Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. 7 Temmuzdaki mitingte bizleri yanlız bırakmadığınız için ve Duisburg sorumlusu Bekir Sipahi beyin 20 otobüs ile Mitinge desteginden dolayı  huzurunuzda teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Süleyman Çelik konuşmasına "Teşkilatımız sosyal faliyetleri yanında kültürül ve siyası hizmetler veren bir teşkilattır. Yeni bir teşkilatlanmaya gidildi. Duisburg’taki  teşkilatımızında geniş tabanlı olarak en geç izin mevsiminin ardından seçimlerini yaparak teşkilatlanmalarını tamamlamaları gerekiyor. Gençlik ve kadın kollarına çok önem veriyoruz. Duisburg bizim için önemli burda kuvvetli bir teşkilat olması zaruri" diyerek  UETD Duisburg teşkilatının önemini vurguladı.

Düsseldorf mitingine övgü

Düsseldord'taki demokrasi mitingine destek verenleri  candan tebrik ediyorum diyen Çelik  "Miting sonrası  Alman basınının 'mitingte  Alman medyasının gezi olaylarında taraflı olduğu vurgulandı buna katılıyor musunz?' sorusuna  'Evet' dedik. Mitingte İsrail aleyhtarlığı olduğu nu sordular biz de 'bu demokratik bir açık alan mitingi herkes fikrini söyleyebilir'  dedik ve Mısır’daki  askeri darbeyi de desteklemediğimizi açık olarak beyan ettik" şeklinde görüşlerini ifade etti.

Süleyman Çelik ayrıca Almanya'da eylül ayında yapılacak olan seçimlere dikkat çekerek "Batı Avrupalı Türkler artık buralarda oy verecekler. Oylarınıza sahip çıkın. Eylül ayındaki  Almanya’daki seçimlere katılarak oy verin" diyerek herkesi oy kullanmaya çağırdı.  

İbrahim Yüksel/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu