Haberler

Duisburg hastanelerine imam desteği

Duisburg'taki Evangelischen Klinikum Niederrhein'da artık Müslüman hasta sayısı da artıyor. Bunun üzerine hastane, bünyesindeki ibadethanede Müslümanlar için de bir köşe ayırdı.

DITIB Düsseldorf Eyalet Birliği adına Muhammet Al ile Ev. Krankenhaus Duisburg Genel Müdürü Otto Eggeling öncülüğünde gerçekleştirilen proje ile Müslümanlara dini ve psikolojik destek din görevlileri tarafından sağlanacak. Hocaların iletişim adresleri gerekli yerlerde mevcut olup gerektiği zamanda hocalar hastaneye çağrılacak.

 Hastane Genel Müdürü Otto Eggeling  hastanenin hasta potansiyelini % 10-12'sini oluşturan Müslümanlara yardımcı olmak amacı ile böyle bir şey düşündüklerini söylerken, "Özellikle ölümcül hastaların çaresiz kalmaması ve ihtiyaç duyduklarında din görevlisinin yanlarında olmasının kendilerine psikolojik destek sağlayacağı kanaatindeyiz" dedi.

Hocalardan projeye teşekkür

Toplantıya katılan din dersi öğretmeni Hüseyin Çetin, din görevlileri Yusuf İncegeliş ve Muammer Özkaya, Müslüman göçmenler arasında birinci neslinin oldukça yaşlandığını, özellikle onlar için bunun bir ihtiyaç olduğunu belriterek,  bu hizmetten dolayı hastane yönetimine teşekkür ettiler.

Ayrı oda (mescit) yok

Hastaların  % 10-12'sinin Müslüman olduğu bir hastanede, sadece  Müslümanlara ait bir oda/mescit ayrılıp ayrılamayacağı şeklindeki bir soruya, böyle bir odanın olmadığı yanıtı verildi.

Murat Pehlivan-Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu