Haberler

Duisburg ADD`nin yeni başkanı Seher Gündüz

Duisburg ADD`nin yeni başkanı Seher Gündüz
Kuruluşunun onuncu yılını geride bırakan Duisburg Atatürkçü Düşünce Derneği, devrim gibi bir genel kurul gerçekleştirdi.

7 Aralık 2014 pazar günü yedinci olağan genel kurulunu gerçekleştiren Duisburg ADD bir kadın başkan seçerek tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Genel kurul saat 14.00`te Gezi Parkı direnişlerinde, Avrupa’da yapılan dayanışma mitinglerinin görsel sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`ndan sonra raporların okunmasına geçildi.

Duisburg ADD`nin yeni başkanı Seher Gündüz Geçmiş dönemin başkanlardan Dursun Arı, Hasan Açıkkol ve üye Hülya Şahin tarafından yönetilen divanda, yönetim kurulunun aklanmasından sonra, seçimlere geçildi. Başkan Bülent Karabiber işlerinin yoğunluğundan dolayı tekrar başkanlığa aday olmadı. Seher Gündüz, yönetim kurulunda en az iki kadın daha olursa, aday olacağını açıkladı. Böylece tek aday olarak oy birliğiyle başkan seçildi. 

Dokuz asil üyeden oluşan yönetim kuruluna şu isimler seçildi. İkinci başkan Muhterem Kurt, sekreter Bülent Karabiber, üyeler Canan Karakaş, Aynur Demircan, Hüseyin Çınar, Fadi Dincel, Cemal Edis, gençlik temsilcisi Doğan Güneş.

Onuncu yılını geride bırakan Duisburg Atatürkçü Düşünce Derneği yeni dönemde örgütlenme ve tabana yayılma hedefleriyle büyümeyi hedefleri arasında belirledi. Oldukça hareketli geçen genel kurulda bazı çalışmal kolları da belirlendi, işbölümü yapıldı.

 Hüseyin Çınar -Muhterem Kurt/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu