DerneklerHaberler

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerini anlatacaklar

Prof. Dr. Emre Kongar ve Zülal Kalkandelen’i 18 Mayıs'ta Köln’e geliyor

KÖLN- Türk Üniversiteliler ve Akademisyenler Derneği Türk UniD, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, Prof. Dr. Emre Kongar ve Zülal Kalkandelen’i Köln’de konuk edecek.
“Devrimin ve Karşı Devrimin Yüz Yılı” kitap dizisinin yazarları Cumhuriyet Gazetesi Yazarı ve TELE 1 yorumcusu duayen gazeteci Prof. Dr. Emre Kongar ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Zülal Kalkandelen 18 Mayıs 2024 tarihinde Türk UniD organizasyonuyla Köln’e geliyor.
KONFERANS VE İMZA GÜNÜ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerini anlatacaklar
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkelerini anlatacaklar

Köln Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek konferansta konuklar, Atatürk önderliğindeki Kurtuluş Savaşı mücadelesinin antiemperyalist yönü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkeleri ve Cumhuriyet Devrimleri’ni anlatacak. Konferans öncesi imza organizasyonunda davetliler yazarlara kitaplarını da imzalatma şansı bulacak.
Mustafa Kemal AtatürkünYa istiklal ya ölüm! ilkesiyle bağımsızlık ve aydınlanma meşalesini yaktığı 19 Mayıs 1919 tarihi “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak Ataürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir.

KONFERANS VE İMZA GÜNÜ
Kitap İmza: 15:30-17:30
U
niversität zu Köln
Foyer Hauptgebäude
Fensterbereich
Albertus Magnus Platz
50923 Köln
Konferans: 18:00
Aula 1 – Obergeschoss oben
Hauptgebäude Universität zu Köln
Albertus-Magnus-Platz
50923 Köln
Etkinliğe katılım ÜCRETSİZDİR!

Türk Üniversiteliler Derneği Türkischer Studenten & Akademikerverein TürkÜniD e.V / Hochschulgruppe an der Universität zu Köln
Muhabirce/KÖLN

Diğerleri
Grafikartplus Ajans
Başa dön tuşu