Haberler

Çocukları sevindirme şenliği

Oberhausen'da kanser hastası çocuklara ve ailelerine destek amaçlı faaliyetlerde bulunan Umut Yolu Derneği, dernek bahçesinde, çocuklar ve aileleri için her yıl düzenlediği ve artık geleneksel hale gelen yaz şenliklerinden birini daha düzenledi. Şenliğe ilgi yoğundu. Bahçeye çocuklar için kurulan zıplama çadırı, palyaço, salıncak, çocukların ilgi odağındaydı. Biribirinden lezzetli yiyeceklerle hazırlanan açık büfe, mangalda ızgara keyfi, şenliğin ilgi çeken diğer bir köşesiydi.

Umut Yolu Derneği'nin yaz şenliğine, Oberhausen Belediye Başkanları Klaus Dieter Bross, Elia Albrecht Mainz,  Bottrop Belediye Başkanı Klaus Strehl,  Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsoloğu'ndan Konsolos Nesrin Tuncay, UETD (Avrupa Türk Demokratlar Birliği) Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş ve sivil toplum kuruluşlarıyla temaslarda bulunmak üzere Almanya'da bulunan AK Parti Milletvekili Nurdan Şanlı katıldı.

Amacımız destek olmak

Umut Yolu Derneği Başkanı Aynur Çelikdöven "Hastalık ve uzun tedavi süreci çocuklarımızın tatil yapma ve kalabalık ortamlarda, kapalı mekanlarda bulunmalarına olanak tanımıyor. Biz de her yıl açık havada, çocuklarımız, aileleri ve dernek üyelerimizle bir yaz eğlencesi düzenliyoruz. Buraya hastalığı atlatmış ve burada bulunmasında sakınca olmayan çocuklarımız katılıyor. Hastanede kalmak zorunda olan çocuklarımız ise maalesef bizlere katılamıyor.

Ancak biz o çocuklarımızı da düzenli olarak hastanede ziyaret ediyoruz, birlikte yemek yiyoruz, vakit geçiriyoruz. Amacımız oldukça zorlu hastalık sürecinde çocuklara ve ailelerine destek olmak. Bu yıl 9.sunu düzenlediğimiz bu tür etkinliklerle de, hastalıkla mücadele edenlerle bir araya gelmek, derneğimizden haberdar olmalarını sağlamak, hasta yakınları ile diyaloğa girmek onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz" dedi. Aynur Çelikdöven, katılanlara, kendilerine maddi manevi destek verenlere teşekkür etti.

Umut Yolu Derneği etkinliklerine destek veren Kuzey Ren Vestfalya bölgesindeki motorcular da çocukları motorlara bindirerek fotoğraf çektirdiler. Ayrıca motorcular kendi aralarında topladıkları para ile çocuklar için 2500 euroluk oyuncak/hediyeler alıp derneğe bıraktılar. Hediyeler şenlikte çocuklara dağıtıldı.

Herşey çocuklar için

Oberhausen Sparkasse Sterkrader Tor tarafından derneğe bağışlanan 5000 euro ile dernek bahçesine bir bahçe evi inşa edildi ve şenlikte Sparkasse Sterkarader Tor Şube Müdürü Thorsten Berg tarafından açılışı yapıldı. Çocuklar kapının açılmasıyla birlikte içerde bulunan oyuncaklara kavuştular. Bir takım temaslar için Almanya'da bulunan ve Umut Yolu Derneği'nin şenliğine katılan Ak Parti Milletvekili Nurdan Şanlı, "Bir program vesilesiyle geldim, bizim vatandaşımız olan kadınlarla bir araya geldik, onların sorunlarını dinleyip, çözüm için gerekli yerlere ulaştırmak adına buradayım. Umut Yolu Derneği'nin bugünkü programı çok güzel düşünülmüş bir program. Hem çocuklara moral verilmesi hem de ailelerin bir araya gelmesi sıkıntılarını sevinçlerini paylaşması moral bulması adına çok önemli. Bugün burada onlarla birlikte olmaktan mutluyum" dedi.

Şenlikte çocuklar ve aileler ayrıca açık büfede kendilerine ziyafet çekerken, müzik ve folklor gösterileri ile doyasıya eğlendiler.

[[{“fid”:”993″,”view_mode”:”media_original”,”type”:”media”,”attributes”:{“height”:360,”width”:480,”style”:”float: right; width: 480px; height: 360px;”,”alt”:”Umut Yolu Dernegi Yaz Senligi 2013″,”class”:”media-element file-media-original”}}]]

Muhabirce/ Oberhausen

Görüntülü haber: Mustafa Güleç

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu