Haberler

Cemile Giousouf`un ramazan mesajı

Cemile Giousouf (CDU)Hristiyan Demokrat/Birlik Partisi Federal (CDU/CSU) Milletvekili ve Birlik Partileri Meclis Grubu Uyum Politikaları Sorumlusu Cemile Giousouf Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Giousouf mesajında “Ramazan ayında paylaşılan sofralar birlik ve beraberliğimizi güçlendirsin. Tüm İslam aleminde olduğu gibi Almanya’da yaşayan Müslümanlar da kutsal Ramazan ayını karşılayacak.

Önümüzdeki günlerde İslam dünyası ve Ramazan ayı sadece oruç tutma ibadetinin yerine getirildiği bir ay değil, aile üyelerinin, dostların ve yakınların biraraya geldiği bir dönemdir” dedi.

Müslüman olmayanlar da davet ediliyor

Almanya`da artik pek çok kurum ve kuruluş ramazan ayında ifatr davetleri veriyor. KRV Eyalet Meclisi`nde de iki yıldır iftarlar düzenleniyor. “Düzenlenen iftar davetlerine Müslüman olmayan kimselerin de davet edilmesi gelenek haline geldi. Bu buluşmalar çokkültürlü toplumumuz birlikte yaşama ve dayanışmaya verilen önemi vurguluyor” diyen Cemile Giousouf savaş bölgelerindeki Müslümanları da unutmadı:

“Ortadoğu`nun savaş yaşanan bölgelerinde; Irak`ta, Suriye’de Ramazan ayı barış ve güvenliğin sağlanması açısından bir umut ışığı. Ailelerinden ve yakınlarından koparılan, şiddete uğrayan ve göçe mecbur bırakılan insanlar Ramazan ayını çok zor koşullar altında geçirecekler. Öncelikle burada yaşayan insanlar olmak üzere, Almanya’da yaşayan Müslümanlara ve tüm islam alemine hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

Muhabirce/ Berlin

Foto: Deutscher Bundestag-Simone M. Neumann

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu