Haberler

Bilirkişi: Sürücüler dikkat!

Bilirkişi: Sürücüler dikkat!Almanya'nın Duisburg kentinde yirmi yıldır otomobil hasar tespit hizmeti sunan Ercan Özcan, kış mevsimi dolayısıyla kazaların arttığını sürücülerin dikkatli olması gerektiğini belirtiyor.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Duisburg'un Marxloh semtinde KFZ Gutachtenbüro Service isimli şirketi olan ve otomobil hasar tespit işlemleri yapan iş adamı Ercan Özcan, araç sürücülerine altın değerinde tavsiyelerde bulundu.

Kaza tutanağına dikkat

Kar yağışı ve buzlanmalarda kazalarda artış olabileceğine dikkat çeken Hasar Tespit Uzmanı Ercan Özcan, kaza yapan sürücülerin kaza yerinde, araçların fotoğrafını çekmelerini ve trafik memurlarının nasıl bir kaza raporu hazırladığına dikkat etmeleri gerektiğini belirtiyor.

Otomobil ekperti Ercan ÖzcanÖzcan sürücülere, "Kaza yerine gelecek trafik memurlarının kaza raporuna, hangi tarafı haklı-haksız yazdığına dikkat edilmeli. Raporun ikinci sırasına yazılacak sürücü haklı, birinci sırasına adı yazılan da haksız olarak tutanakta yer alır" sözleriyle kaza sonrasında nasıl davranmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Ercan Özcan ayrıca, "Kaza sonrasında sürücülerin vakit geçirmeden, araç sigorta şirketleri tarafından kabul gören ve meslekte uzman olan bir hasar tesbit servisine müracaat etmeleri gerekiyor. Aksi halde araçlarının masrafını, sigorta şirketinden gerektiği gibi elde edemeyebilirler" diyerek hasar tespit hizmetinin de önemine dikkat çekti.

"Acı parası" ihmal edilmemeli

Kazada yaşanacak yaralanmaların da hafife alınmaması gerektiğini belirten Ercan Özcan, "Kaza sırasında yaralanmalar olursa sürücüler, mutlaka hastaneye giderek doktor raporu almalı ve aldıkları raporla avukata başvurarak acı parasını talep etmelidirler" dedi. Özcan ayrıca "Araçların daha önce hasar alan bölümünün tamiri yapılmadan ikinci kez aynı yerden darbe alması halinde, ikinci defa masraf ücreti alınması haksız kazanç suçuna girer ve bundan dolayı da araç sahibine ceza gelebilir" diyerek araç sahiplerini uyardı.

Muhabirce/Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu